Yusaku Maezawa prywatnie jest wielkim fanem posiłków z dostawą, właśnie to mogło go skłonić do podjęcia się 12-dniowej wyprawy na orbitę okołoziemską, aby zrealizować pierwszą dostawę Uber Eats w kosmosie.

Uber Eats zrealizował pierwszą dostawę jedzenia w kosmosie

Astronauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej otrzymali zamówienie 11 grudnia o godzinie 9:40 rano czasu wschodniego. Minęło wtedy dokładnie 8 godzin i 34 minuty od momentu opuszczenia Ziemi przez Maezawę.

Jakie danie dostarczono w ramach pierwszej pozaziemskiej dostawy? W menu znalazła się gotowana makrela w miso, wołowina gotowana w słodkim sosie, duszony kurczak z pędami bambusa oraz duszona wieprzowina. Z pewnością dla pracowników stacji była to miła odmiana od standardowych posiłków.

– Nasza radość z realizacji pierwszej udanej dostawy w kosmos jest dosłownie nieziemska. Naszym celem jest pomagać ludziom w docieraniu wszędzie i po wszystko, więc jesteśmy dumni, że możemy służyć astronautom na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Yusaku Maezawa zasłużył na pozytywną recenzję za tę dostawę, mimo że dotarcie na miejsce zajęło nieco dłużej niż zwyczajowe 30 minut – mówi Dara Khosrowshah, dyrektor generalny Uber.

Wracając do przyziemnych spraw przypominamy o wszczęciu przez prezesa UOKiK postępowania wyjaśniającego wobec Uber Eats. Konsumenci w skargach podkreślali, że na etapie wyboru jedzenia nie byli informowani o dodatkowej opłacie. Zażalenia dotyczą m.in. także napotkanych trudności w procedurze reklamacyjnej.