Jak wynika z ostatniego raportu PARP, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią aż 99,8% ze wszystkich 2,2 mln firm w Polsce. Co trzeci badany w raporcie PARP deklaruje, że kontrahenci, którzy spóźniają się z płatnościami, są problemem. Jeszcze boleśniej sytuacja prezentuje się we wnioskach z badania KRD i NFG. Tutaj aż 56%. właścicieli firm twierdzi, że największą barierę finansową w rozwoju stanowią właśnie faktury płacone po terminie.

Volkswagen Bank – konto firmowe z kartą Visa

Instytucja, oferując produkty w ramach Volkswagen Financial Services, wystartowała z promocją nowego konta firmowego. Na przedsiębiorców czeka m.in. 0 zł opłaty za korzystanie z karty, darmowe otwarcie konta, szeroki zakres ubezpieczeń oraz karty Visa. 

Visa Business, dołączana jest do rachunku firmowego Plus Konto Biznes. Karta pozwala na dokonywanie płatności zbliżeniowych, zakupy w Internecie, wypłaty gotówki w bankomatach oraz w POS w ramach Visa Cash Back. Warto tutaj podkreślić, że do jednego rachunku będzie można zamówić po kilka kart i udostępnić je swoim pracownikom. Pozwoli to utrzymać kontrolę nad przepływem firmowych pieniędzy.

Przedsiębiorcy, którzy do września zamówią pierwszą kartę Visa Business, mogą skorzystać z 6 miesięcy bezpłatnej obsługi, liczonej od dnia wydania. Ponadto otrzymają ubezpieczenie karty za 0 zł. Dodatkowo, dzięki współpracy z firmą Vindicat, Volkswagen Bank oferuje wsparcie w odzyskiwaniu należności. Jest to już kolejna wspólna inicjatywa obu przedsiębiorstw.