Katalog rodzajów pojazdów do ubezpieczenia obejmuje: auta osobowe i ciężarowe, motocykle, skutery i motorowery. Płatność za usługę jest możliwa w dwóch, czterech, a docelowo nawet 12 ratach.

Ubezpieczenia komunikacyjne już dostępne w oddziałach Pekao

W swojej ofercie bank udostępnia ubezpieczenia PZU oraz LINK4. Klient może porównać propozycje obu ubezpieczycieli przy wsparciu doradcy. Jak zaznacza Pekao, ubezpieczenia zawierają szeroki zakres ochrony pojazdu, kierowcy i pasażerów. Proces wnioskowania o polisę jest uproszczony – dane wprowadzane są poprzez wykorzystanie informacji z CEPIK oraz baz wewnętrznych.

Ubezpieczenie mogą kupić właściciele lub współwłaściciele pojazdu, którzy posiadają rachunek w Pekao. Doradca może zaproponować klientowi ubezpieczenie obowiązkowe OC oraz wybrane ubezpieczenia dobrowolne: AC, NNW, Szyby, PZU Pomoc w Drodze/Assistance, Wracaj do zdrowia/Asystent zdrowotny.

– Stawiamy na ofertę wysoko notowanych partnerów, a naszym klientom dajemy łatwy i szybki dostęp do dopasowanej do ich potrzeb usługi w oddziale, a docelowo w dowolnie wybranym przez nich kanale. Warto podkreślić, że Pekao jest pierwszym bankiem, który w ofercie ma ubezpieczenia komunikacyjne PZU. To przewaga konkurencyjna naszego banku na tle innych – mówi Maciej Berger, dyrektor Departamentu Bankowości Ubezpieczeniowej w Banku Pekao.

Warto przypomnieć, że wcześniej Bank Pekao we współpracy z PZU wprowadził do swojej oferty polisę turystyczną. Klienci banku za pośrednictwem aplikacji PeoPay oraz serwisu Pekao24 mogą nabyć ubezpieczenie „Bezpieczna podróż”. Ubezpieczenie jest dostępne w kilku wariantach do wyboru.