Przypomnijmy, że już od ponad roku użytkownicy Revolut mogą za pośrednictwem aplikacji inwestować w akcje amerykańskich spółek. Możliwość inwestowania w metale szlachetne był dostępny od jakiegoś czasu m.in. w Wielkiej Brytanii. Teraz nowa funkcja trafiła także do klientów Polski, Litwy i Węgier.

Revolut - towary i surowce - metale

Krypto, akcje, a teraz złoto

Z usług Revoluta korzysta 13 mln klientów na świecie, w tym 1 mln w Polsce. Ekspozycja na srebro i złoto jest dostępna bezpośrednio z poziomu aplikacji w zakładce Produkty majątkowe. Polscy klienci otrzymują wgląd w aktualizowane na bieżąco ceny srebra i złota. Revolut utrzymuje, że transakcje są zabezpieczone. Prowizja – przynajmniej w Wielkiej Brytanii, wynosi 0,25% w czasie notowań i 1%  poza godzinami pracy giełdy.

Klienci Revolut mogą przesyłać sobie nawzajem ekspozycję na srebro i złoto, wymieniać je na kryptowaluty, lub na waluty FIAT w celu dokonania płatności. Revolut oferuje też funkcję wymiany po określonej cenie, która jest realizowana automatycznie w momencie, gdy rynkowa cena srebra lub złota osiągnie oczekiwany poziom.

Inwestujesz, ryzykujesz

Wprowadzenie do oferty produktów majątkowych w Polsce ekspozycji na metale szlachetne, to – po pojawieniu się w niej kryptowalut w grudniu 2017 r. i akcji spółek notowanych na amerykańskich giełdach NYSE i NASDAQ w lipcu 2019 r. – kolejny etap realizacji wizji usuwania barier w dostępie do produktów finansowych tradycyjnie zarezerwowanych dla wąskiej grupy klientów. Teraz – zdaniem Revolut – może mieć do nich dostęp każdy.

Klienci Revolut mogą uzyskać dostęp do ekspozycji na srebro i złoto niezwłocznie po aktualizacji aplikacji do najnowszej wersji i wejściu do zakładki Produkty majątkowe. Ale uwaga – każda inwestycja wiąże się z ryzykiem i Revolut nie jest tutaj wyjątkiem.

/LP