Revolut


Revolut to FinTech oferujący kartę wielowalutową połączoną z aplikacją mobilną. Firma jest nadzorowana przez FCA (brytyjski odpowiednik KNF) oraz posiada licencję bankową na Litwie. Obecnie z jej usług korzysta 4 mln osób, w tym 350 tysięcy w Polsce. Jak działa Revolut? Jak każda karta płatnicza umożliwia zakupy w sklepach stacjonarnych i w Internecie, a także wypłaty gotówki z bankomatów. Są różne plany cennikowe - podstawowy rachunek Revolut jest darmowy.
28 marca 2023, 12:00
Z Revolutem ubezpieczysz samochód. Nowa funkcja pojawi się w Europie

Revolut przyjmuje zapisy klientów na listę oczekujących na ubezpieczenie samochodu, które już niebawem udostępni na pierwszym europejskim rynku, w Irlandii.

23 marca 2023, 11:27
Revolut rozszerza ofertę handlu akcjami w Europie

Dzięki uruchomieniu europejskiego podmiotu oferującego usługi inwestycyjne, firma może teraz oferować akcje notowane w USA klientom m.in. w Belgii, Niemczech i we Włoszech.

20 marca 2023, 12:17
Polacy chcieliby zarabiać ponad 9 tys. PLN netto. Prawie połowa popiera wprowadzenia bezwarunkowego dochodu podstawowego

Revolut zapytał 12 tysięcy osób w 11 krajach, o ich poczucie szczęścia w 2023 roku. Na pytania w Polsce odpowiedziało 1000 osób.

7 marca 2023, 11:54
Revolut udostępnił nowy kurs Learn & Earn w aplikacji. Za zdobytą wiedzę wypłaci nagrody

Klienci będą mogli poznać zagadnienie stakingu w teorii i praktyce oraz zdobyć nagrody w postaci DOT, tokena natywnego kryptowaluty Polkadot.

1 marca 2023, 11:49
Revolut zanotował zysk na poziomie 26 mln GBP. To ich pierwszy rok rentowności

Przychody Revolut potroiły się do 636 mln £ w 2021 r. dzięki wielu produktom, takim jak płatności, subskrypcje, usługi dla firm, wymiana walut i produkty majątkowe.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Czy dowód i paszport można wyrzucić do kosza? [Podcast]
Quo vadis branży pośrednictwa finansowego? [Wideo]
Bezpiecznie w paperless? O metodach weryfikacji tożsamości w biznesie [Wideo]
Podcasty