mPay S.A. to dostawca rozwiązań z obszaru płatności mobilnych. Flagowym produktem spółki jest aplikacja mPay, w której m.in.: uregulujemy należność za płatne parkowanie, zakupimy bilety komunikacyjne, doładujemy telefon, grę czy opłacimy dostęp do usług streamingowych.

Aplikacja mPay jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android oraz iOS. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać słowo „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji.

mPay wkracza do Torunia

To ważna informacja dla mieszkańców miasta oraz turystów odwiedzających Toruń. Aplikacja mPay zapewnia stały i szybki dostęp do biletów komunikacji miejskiej. Oferta obejmuje zarówno bilety jednorazowe, czasowe (30- i 90-minutowe oraz dzienne), jak i okresowe (tygodniowe i miesięczne). Poza Toruniem rozwiązanie to działa już w ponad 60 miastach w Polsce.

Użytkownicy aplikacji mają również dostęp do funkcji planer podróży mPay GO!, który wyznacza optymalną trasę i czas dotarcia do celu komunikacją miejską, wyszukuje połączenia, a nawet przypomina o czasu skierowania się na przystanek.

Jak opłacić przejazd w aplikacji mPay?

– Kupowanie biletów za pomocą mPay jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić aplikację w telefonie i z listy miast wybrać Toruń. Następnie wybrać jeden z dostępnych biletów i określić metodę płatności. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zakupu kodem PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay – mówi Andrzej Basiak, Prezes Zarządu mPay S.A.

Nabycie biletu w aplikacji jest równoznaczne z jego skasowaniem. Podczas kontroli należy wejść do zakładki „Kontrola biletów”, wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem.

Aby móc płacić za bilety telefonem, należy wcześniej zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczności pamiętania o regularnych zasileniach. Należność za bilety jest wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.