Usługa mojeID służy do bezpiecznej weryfikacji tożsamości online. W komunikacie KIR czytamy, że jest ona już dostępna dla ponad 14 mln użytkowników bankowości elektronicznej. mojeID wykorzystywane jest przez podmioty komercyjne i publiczne. Z tej opcji zdalnego potwierdzania tożsamości mogą korzystać m.in. klienci Generali Życie, a od niedawna także klienci PKO Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych.

mojeID dostępne w ZAiKS-ie

W ramach współpracy KIR z ZAiKS-em, twórcy reprezentowani przez stowarzyszenie zyskali możliwość zdalnej realizacji wybranych formalności. Dotychczas wymagały one osobistej wizyty w siedzibie organizacji. Jest to pierwsze wdrożenie usługi mojeID w sektorze kultury.

– Dzięki współpracy z KIR oferujemy twórcom nowoczesny, wygodny i bezpieczny sposób zdalnej weryfikacji tożsamości, który pozwoli załatwić wiele spraw w pełni online. Cieszymy się, że w branży kultury jesteśmy pionierami, jeśli chodzi o rozwiązania tak zaawansowane technologicznie. Komfort i bezpieczeństwo twórców są dla nas zawsze najistotniejsze – mówi Krzysztof Lewandowski, dyrektor generalny Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

– Do grona dostawców usług wykorzystujących mojeID dołącza kolejny znaczący podmiot, i to z zupełnie nowego dla nas sektora – kultury. Współpraca z ZAiKS-em potwierdza, że nasze rozwiązanie jest uniwersalne i spełnia wymogi różnych branż. Widzimy, że rynek ciągle poszukuje godnych zaufania metod autoryzowania dostępu do usług świadczonych online. Kolejne, z sukcesem zrealizowane wdrożenie pokazuje, że mojeID doskonale sprawdza się w tej funkcji – mówi Piotr Alicki, prezes Zarządu KIR.