Billon, Coinfirm, Deali, FinAI, Hotailors, PROA Technology, XChanger, Wealth Arc, Transparent Data, Upswot, Veronym i MyDocSafe – te dwanaście polskich spółek technologicznych, zostało wyłonionych spośród ponad stu zgłoszeń, do udziału w finale konkursu, organizowanego przez Luksembursko-Polską Izbę Handlową, w ścisłej współpracy z Ambasadą RP w Luksemburgu, Ambasadą Luksemburga w Polsce a także fundacją Luxembourg House of Financial Technology. Już 13 grudnia startupy wezmą udział w kolejnym etapie zmagań, podczas którego będą musiały jak najlepiej przedstawić swój produkt. Trzy najlepsze, otrzymają nagrody a także szansę na podpisanie ciekawych kontraktów biznesowych i promocję wśród polskich i luksemburskich instytucji, przedsiębiorców, inwestorów i mediów.

 Już samo pojawienie się w gronie finalistów może być ogromnym wyróżnieniem dla uczestników konkursu. Międzynarodowa komisja decydująca o wyborze najlepszych spółek postawiła poprzeczkę naprawdę wysoko – komentuje Artur Sosna, Prezes Luxembourg-Poland Chamber of Commerce. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że wszystkie spółki prezentują naprawdę wysoki poziom, dlatego ciekaw jestem ich wystąpień, które na tym etapie konkursu będą miały największe znaczenie – dodaje.

Wydarzenie będzie składało się z dwóch części. W pierwszej części dnia odbędzie się kolejny etap konkursu Pitch your start-up, podczas którego polskie startupy wygłoszą swoje pitch decki. Następnie w Chamber of Commerce odbędzie się konferencja z udziałem ekspertów z takich instytucji jak Luxembourg House of Financial Technology, Ministerstwo Gospodarki Luksemburga czy LuxInnovation, która poświęcona będzie obszarom FinTech i RegTech, a także możliwościom płynącym ze współpracy biznesowej pomiędzy Polską a Luksemburgiem.

Konferencja i konkurs zostały objęte patronatem wielu polskich i luksemburskich instytucji, między innymi takich jak: Ministerstwo Gospodarki w Luksemburgu, Societe Generale Private Banking Luxembourg, Docler Holding Luxembourg, Fundsquare Market Infrastructure, Wolves Summit Poland, Luxinnovation, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych, Vestbee Poland, Impactcee Poland, The Heart, Startup Poland.

Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można na stronie Luksembursko-Polskiej Izby Handlowej tutaj.

Konferencja Luxembourg-Poland Business Conference:

Konferencja Luxembourg-Poland Business Conference 2018 skupia się na tematach zarządzania funduszami, bankowości, ubezpieczeń i rynków kapitałowych prezentując najlepsze w tej dziedzinie startupy z Polski. Sektor finansowy i związana z nim działalność stanowią ponad 25 % PKB Luksemburga, a rząd Luksemburga wspiera na szeroką skalę sektor Fintech & Regtech jako lider rozwoju sektora finansowego.

Luksembursko-Polska Izba Gospodarcza (Luxembourg-Poland Chamber of Commerce)

Luksembursko-Polska Izba Handlowa (LPCC) została założona w Wielkim Księstwie Luksemburga w 2012 roku, jako organizacja non-profit, która skupia się na nawiązywaniu relacji biznesowych między Polską a Luksemburgiem.  LPCC zrzesza obecnie ponad 40 członków korporacyjnych i ponad 60 członków prywatnych, będąc jedną z największych izb gospodarczych w Luksemburgu. LPCC co roku organizuje około 8-12 wydarzeń o charakterze biznesowym w Luksemburgu, część z nich odbywa się również w Polsce, w ambasadzie Wielkiego Księstwa w Warszawie. Więcej informacji tutaj.

Kontakt :

Artur Sosna

Prezes Luxembourg-Poland Chamber of Commerce

artur.sosna@lpcc.lu / info@lpcc.lu

00352 – 621 – 23 85 51