Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
ING przekazał 1 mln zł na granty na rozwiązania związane z czystą energią
28 czerwca 2022, 10:29

Wyboru najlepszych rozwiązań dokonała specjalna Kapituła. Podczas gali finałowej konkursu, która odbyła się 27 czerwca br., 400 tys. zł otrzymało Dynamic Air Cooling.

Heroify pozyskało 1,7 mln PLN na rozwój platformy
27 czerwca 2022, 11:40

Pozyskane w rundzie pre-seed fundusze, mają zostać przeznaczone na dalszy rozwój platformy weryfikującej kompetencje w marketingu oraz sprzedaży.

Pierwsza książka o polskim venture capital już w sprzedaży
24 czerwca 2022, 13:00

Punktem wyjścia książki jest przedstawienie obecnej sytuacji na polskim rynku VC. Autor pisze w niej o tym, czym są fundusze, kto je tworzy i czym się różnią.

Bank BNP Paribas szuka narzędzia do liczenia śladu węglowego
24 czerwca 2022, 10:30

Rozwiązanie ma być adresowane do sektora MŚP oraz korporacji. Zgłoszenia można przesyłać do 10 lipca włącznie.

Playter pozyskał 55 milionów dolarów
23 czerwca 2022, 15:33

Uruchomiona w zeszłym roku platforma B2B pozwala firmom odblokować do 300 000 GBP dzięki opłacie abonamentowej.