Partner serwisu Visa dla biznesu

Start up

Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.

Sfintechowani #20. Jak skutecznie rozwijać swój biznes?

4 dni temu Rafał Tomaszewski
Zapraszamy na kolejny podcast z cyklu Sfintechowani. Naszym gościem był Adrian Gorzycki z kanału Przygody Przedsiębiorców.
#Podcasty Sfintechowani#Start up

Synchronizacja rachunków bankowych? Fintech sync. pozyskał 5,5 mln funtów

7 dni temu Fintek
Sync. to brytyjski fintech specjalizujący się w open bankingu, a konkretnie w agregacji rachunków bankowych. Startup właśnie pochwalił się, że pozyskał 5,5 mln funtów i zapowiedział ekspansję na europejskie rynki.
#Fintech#Start up

Startup UpSteam uruchomił mobilną myjnię – przyjadą i umyją auto

2 tygodnie temu Fintek
UpSteam to estoński startup oferujący usługę mobilnej myjni samochodowej. Usługa, którą można zamówić w aplikacji mobilnej, na razie dostępna jest tylko w Warszawie.
#Start up

The Heart ma nowego prezesa, ale Tomasz Rudolf zostaje

2 tygodnie temu Fintek
Maciej Marszałek z początkiem lipca br. objął stanowisko CEO The Heart. Tomasz Rudolf, dotychczasowy CEO i współzałożyciel The Heart, pozostaje w firmie obejmując rolę Przewodniczącego Rady Nadzorczej.
#Fintech#Start up

MIT Enterprise: American Dream dla 5 innowacyjnych startupów

2 tygodnie temu Fintek
W gronie zwycięzców znaleźli się m.in. twórcy rozwiązania usprawniającego zarządzanie rezerwacjami lotów i hoteli i systemu terapii bezsenności.
#Start up

Aplikacja do leczenia uzależnień. Addictions.ai pozyskuje 2 mln złotych i zmienia nazwę

4 tygodnie temu Fintek
Do końca 2020 roku firma zamierza zaproponować cyfrowe narzędzia terapeutyczne dedykowane walce m.in. z depresją, zaburzeniami odżywiania czy psychologii sportu.
#Medtech#Start up

Z innej beczki. Ten startup pomaga chorym na Hasimoto

4 tygodnie temu Fintek
Powstał startup z aplikacją, która pomaga chorym na Hashimoto. Hashiona to kompleksowa platforma, dzięki której chorzy na Hashimoto śledzą swoje objawy oraz ich przyczyny, generują raporty i łączą się ze specjalistami.
#Koronawirus#Medtech#Start up

Rusza Movens VC. 58 mln złotych na startupy

4 tygodnie temu Fintek
Rusza Movens VC, fundusz venture capital mający na celu wspieranie młodych polskich firm technologicznych w pierwszych krokach ich ekspansji zagranicznej.
#Fintech#Start up

WeWork zapowiada zyski w 2021 roku

1 miesiąc temu Łukasz Piechowiak
Szef WeWorka spodziewa się, że w 2021 roku firma będzie miała pozytywny wynik finansowy. Strategia agresywnego cięcia kosztów, zwolnień i sprzedaży części biznesu powoli zaczyna przynosić efekty.
#Start up

Znamy laureatów nagród API – Ambasadorzy Polskich Innowacji 2020

1 miesiąc temu Fintek
Spośród dziesięciu nominowanych kapituła wybrała trójkę Polek i Polaków, którzy w ubiegłym roku najlepiej promowali polską myśl innowacyjną.
#Start up

Startup inStreamly zwycięzcą Pitch To London 2020

1 miesiąc temu Fintek
Pitch To London jest konkursem dla startupów z „polskim elementem”, odbywającym się podczas corocznej konferencji Polish Tech Day.
#Start up

Ruszają zgłoszenia do europejskiego akceleratora Google w Warszawie

1 miesiąc temu Fintek
Ruszyły zgłoszenia do drugiej edycji europejskiego akceleratora Google dla startupów. Tegoroczna edycja będzie prowadzona przez zespół Google for Startups Campus w Warszawie.
#Google#Start up

PZU zaprasza startupy do współpracy. Do zdobycia 200 tys. złotych

1 miesiąc temu Fintek
Do 5 lipca można składać aplikacje do IV edycji programu MIT Enterprise Forum CEE. To szansa na nawet 200 tys. zł dofinansowania na rozwój startupu.
#Insurtech#Start up

W Polsce jest 2430 startupów, które tworzą 36 tys. miejsc pracy

2 miesiące temu Łukasz Piechowiak
Z danych platformy European Startups wynika, że w Polsce mamy 2430 startupów, które łącznie tworzą 36 tys. miejsc pracy.
#Start up

W 2019 roku banki na IT wydały ponad 3 mld zł. Startupy się nie liczą… jeszcze

2 miesiące temu Łukasz Piechowiak
W 2019 roku banki na innowacje wydały 1,68 mld zł, a na utrzymanie IT – 1,49 mld zł. To w sumie 340 mln zł więcej niż w 2018 roku – tak wynika z najnowszego raportu KNF o sytuacji sektora bankowego w Polsce.
#Bankowość#KNF#Start up

Poznański Park Naukowo-Technologiczny: ostatnie dni na pozyskanie inwestora dla startupu

2 miesiące temu Fintek
Tylko do 30 czerwca można aplikować do Funduszu Kapitałowego prowadzonego przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny. Poszukiwane są przełomowe pomysły z branży chemicznej, biotechnologicznej i ICT.
#Start up