Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
Trudny dostęp do finansowania i brak środków na rozbudowę zespołu. Problemy ukraińskich startupów
21 stycznia 2022, 09:54

Polish-Ukrainian Startup Bridge opublikował raport dot. ukraińskiej branży startupowej. Ma to być pierwsze tego typu opracowanie.

Holo4Med pozyskuje nowych inwestorów i rozważa debiut na GPW
17 stycznia 2022, 12:36

Startup z sektora MedTech pozyskał blisko 3,6 mln zł kapitału. W Holo4Med zainwestował 1,3 mln zł fundusz Augebit FIZ, związany z Tadeuszem Wesołowskim.

Polski startup Zowie pozyskał 20 mln PLN
17 stycznia 2022, 10:17

Rundzie finansowania przewodził Gradient Ventures, fundusz VC Google’a. Otrzymane środki mają pomóc Zowie w rozwoju produktu i ekspansji w USA.

Ruszają zapisy na emisję akcji FCapp
17 stycznia 2022, 09:46

Twórcy aplikacji Football Challenge ruszają po rynki zagraniczne. Ruszyła emisja akcji spółki oraz zapisy na alert inwestorski.

Startup Opontia pozyskuje 42 mln USD i finalizuje przejęcia w Polsce
4 stycznia 2022, 11:36

Wśród nowych inwestorów spółki znalazł się Wiktor Namysł, znany z inwestycji m.in. w DocPlannera i Booksy.