Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
Rusza druga edycja programu pre-akceleracyjnego Huge Thing i Google for Startups
April 1, 2021, 1:20 PM

Tegoroczna wiosenna edycja programu Huge Thing odbędzie się całościowo online i potrwa 7 tygodni. Nabór projektów trwa do 11 kwietnia.

72 miliony euro dla startupów w Europie Środkowo-Wschodniej
April 1, 2021, 10:32 AM

Startuje fundusz KAYA VC. To efekt transformacji funduszu Enern, który do tej pory wsparł nad Wisłą takie podmioty jak DocPlanner, Booksy, czy Twisto.

Zbliża się finał rekrutacji do programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE
March 30, 2021, 9:49 AM

Założyciele startupów w Europie Środkowo-Wschodniej nadal mają szansę na wygranie 100 tys. zł i tygodniowy wyjazd do Bostonu.

PsiBufet pozyskał 5 mln złotych
March 19, 2021, 2:02 PM

PsiBufet, startup produkujący indywidualnie dopasowane posiłki dla psów, pozyskał w nowej rundzie finansowania kwotę 5 mln złotych.

Fintech Fincastly zastąpi CFO w małych firmach
March 10, 2021, 4:55 PM

Startup Fincastly właśnie oficjalnie wprowadził produkt na rynek. Otrzymał przy tym wsparcie funduszu Tar Heel Capital Pathfinder, który zainwestuje w spółkę 1 milion złotych.