Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
28 listopada 2023, 12:14
80 nowych firm dzięki programowi zrealizowanemu we współpracy z Mastercard Center for Inclusive Growth

Ze wszystkich benefitów programu Mastercard i Fundacji Impact skorzystało łącznie 2000 przedsiębiorczyń pochodzących z Ukrainy.

28 listopada 2023, 11:38
BNP Paribas inwestuje w startup Envirly, platformę do mierzenia śladu węglowego

Bank BNP Paribas, wspólnie z Tangent Line, wcześniejszym inwestorem Aligo VC i czterema inwestorami prywatnymi inwestuje 6 mln PLN w Envirly.

24 listopada 2023, 13:57
Ruszają nominacje do konkursu Business Angel of the Year 2023

Ruszyły nominacje do konkursu Business Angel of the Year 2023. COBIN Angels nagrodzi aniołów biznesu, startup i fundusz venture capital.

23 listopada 2023, 07:44
Nowy raport Polish-Ukrainian Startup Bridge

59% ukraińskich startupów relokujących się z Ukrainy wybiera Polskę. Większość z nich wierzy, że ich rozwiązania pomogą w odbudowie kraju.

8 listopada 2023, 10:03
Polski startup LiveKid pozyskał 14 mln zł. Planuje ekspansję w Ameryce Łacińskiej

LiveKid udostępnia platformę do zarządzania przedszkolami i żłobkami oraz komunikacji z rodzicami. Oferuje m.in. obsługę płatności, zarządzanie personelem, czy zapisy.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Podcasty