Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
Google uruchamia akcelerator dla startupów związanych z medycyną i zdrowiem
June 23, 2021, 10:12 AM

Projekt będzie prowadzony przez zespół warszawskiego Campusu Google for Startups, a wszystkie zainteresowane startupy mogą aplikować do 23 sierpnia. 

Rusza nabór do programu akceleracji dla start-up’ów Digital Now! Holding
June 21, 2021, 11:47 AM

Startuje program akceleracji skierowany do polskich start-up’ów tworzących rozwiązania dla branży e-commerce.

StockAmbit z partnerem strategicznym TenderHut
June 18, 2021, 11:03 AM

Nowa platforma crowdfundingu udziałowego - StockAmbit pozyskała partnera strategicznego TenderHut SA, który objął 36% udziałów w nowej platformie.

Santander Bank Polska partnerem przewodnika Startup Guide Warsaw
June 17, 2021, 4:39 PM

Startup Guide wydaje przewodnik po warszawskim ekosystemie innowacji. Dziś ruszają nominacje, w których można zgłaszać wyjątkowe miejsca.

Booste pozyskuje 54 mln PLN i rozpoczyna globalną ekspansję
June 16, 2021, 4:20 PM

Booste.com, platforma oferująca kapitał na rozwój i skalowanie biznesów e-commerce w modelu revenue-based financing pozyskała właśnie 54 mln zł finansowania.