Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
PKN Orlen wykorzysta sztuczną inteligencję do rozpoznawania tankowanych pojazdów
October 27, 2020, 9:46 AM

W tym celu koncern podpisał umowę ze startupem Veturai w ramach programu GovTech Polska.

Trzy startupy z Polski w europejskim akceleratorze Google for Startups
October 21, 2020, 10:55 AM

Google for Startups ogłosił dzisiaj firmy zakwalifikowane do europejskiego akceleratora dla startupów. Są wśród nich aż 3 biznesy z Polski.

Czy innowacja jest wrogiem korporacji? Netguru zaprasza na Disruption Forum: Innovation Labs
October 19, 2020, 2:56 PM

W kolejnej edycji Disruption Forum wezmą udział eksperci ds. innowacji z takich firm, jak Citi Ventures, Sanofi, Mastercard, Rabobank czy Deutsche Bank.

Polsko-szwedzki startup SunRoof pozyskał 2 mln euro na rozwój zielonej energii
October 13, 2020, 2:54 PM

Firma tworzy solarne dachy i fasady 2w1 oraz rozwiązania wspierające inteligentne zarządzanie energią.

AccelUp podsumowuje dwie pierwsze rundy programu akceleracyjnego
October 8, 2020, 2:37 PM

Na uwagę zasługuje przede wszystkim wysoki odsetek komercjalizacji rozwiązań - na poziomie 50%. To wynik przewyższający krajową oraz europejską średnią.

Polski startup Cashy wygrał konkurs Startup Cup powered by SAS
October 1, 2020, 4:13 PM

Startup Cashy otrzymał nagrodę w konkursie Startup Cup w wysokości 10 tys. dolarów. Na podium znalazły się jeszcze Upswot i Placeme.

Google for Startups: sukces założycielki startupu Whisbear
September 11, 2020, 3:02 PM

Według raportu Atomico o stanie sektora technologii tylko 20% założycieli europejskich startupów to kobiety.

Biurko, gabinet i salę konferencyjną zarezerwujesz w jednej aplikacji. Rusza nowa usługa
September 9, 2020, 11:38 AM

Colliers International, we współpracy z firmą Upflex, wprowadza na globalny rynek biurowy nową usługę - Colliers Mobility Pass. Rozwiązanie jest dostępne także w Polsce.

Sfintechowani #20. Jak skutecznie rozwijać swój biznes?
August 10, 2020, 2:14 PM

Zapraszamy na kolejny podcast z cyklu Sfintechowani. Naszym gościem był Adrian Gorzycki z kanału Przygody Przedsiębiorców.

Synchronizacja rachunków bankowych? Fintech sync. pozyskał 5,5 mln funtów
August 7, 2020, 1:30 PM

Sync. to brytyjski fintech specjalizujący się w open bankingu, a konkretnie w agregacji rachunków bankowych. Startup właśnie pochwalił się, że pozyskał 5,5 mln funtów i zapowiedział ekspansję na europejskie rynki.

Startup UpSteam uruchomił mobilną myjnię - przyjadą i umyją auto
July 30, 2020, 2:06 PM

UpSteam to estoński startup oferujący usługę mobilnej myjni samochodowej. Usługa, którą można zamówić w aplikacji mobilnej, na razie dostępna jest tylko w Warszawie.

The Heart ma nowego prezesa, ale Tomasz Rudolf zostaje
July 30, 2020, 11:04 AM

Maciej Marszałek z początkiem lipca br. objął stanowisko CEO The Heart. Tomasz Rudolf, dotychczasowy CEO i współzałożyciel The Heart, pozostaje w firmie obejmując rolę Przewodniczącego Rady Nadzorczej.

MIT Enterprise: American Dream dla 5 innowacyjnych startupów
July 28, 2020, 4:07 PM

W gronie zwycięzców znaleźli się m.in. twórcy rozwiązania usprawniającego zarządzanie rezerwacjami lotów i hoteli i systemu terapii bezsenności.

Aplikacja do leczenia uzależnień. Addictions.ai pozyskuje 2 mln złotych i zmienia nazwę
July 20, 2020, 1:23 PM

Do końca 2020 roku firma zamierza zaproponować cyfrowe narzędzia terapeutyczne dedykowane walce m.in. z depresją, zaburzeniami odżywiania czy psychologii sportu.

Z innej beczki. Ten startup pomaga chorym na Hasimoto
July 17, 2020, 5:19 PM

Powstał startup z aplikacją, która pomaga chorym na Hashimoto. Hashiona to kompleksowa platforma, dzięki której chorzy na Hashimoto śledzą swoje objawy oraz ich przyczyny, generują raporty i łączą się ze specjalistami.

Rusza Movens VC. 58 mln złotych na startupy
July 17, 2020, 12:14 PM

Rusza Movens VC, fundusz venture capital mający na celu wspieranie młodych polskich firm technologicznych w pierwszych krokach ich ekspansji zagranicznej.

WeWork zapowiada zyski w 2021 roku
July 13, 2020, 3:21 PM

Szef WeWorka spodziewa się, że w 2021 roku firma będzie miała pozytywny wynik finansowy. Strategia agresywnego cięcia kosztów, zwolnień i sprzedaży części biznesu powoli zaczyna przynosić efekty.

Znamy laureatów nagród API – Ambasadorzy Polskich Innowacji 2020
July 10, 2020, 12:43 PM

Spośród dziesięciu nominowanych kapituła wybrała trójkę Polek i Polaków, którzy w ubiegłym roku najlepiej promowali polską myśl innowacyjną.

Startup inStreamly zwycięzcą Pitch To London 2020
July 10, 2020, 10:24 AM

Pitch To London jest konkursem dla startupów z „polskim elementem”, odbywającym się podczas corocznej konferencji Polish Tech Day.

Ruszają zgłoszenia do europejskiego akceleratora Google w Warszawie
July 10, 2020, 10:08 AM

Ruszyły zgłoszenia do drugiej edycji europejskiego akceleratora Google dla startupów. Tegoroczna edycja będzie prowadzona przez zespół Google for Startups Campus w Warszawie.