Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
Polski fintech Ramp rusza na podbój USA. Został zarejestrowany przez amerykański FinCEN
December 3, 2021, 9:21 AM

Dzięki rejestracji jako Money Service Business (MSB), Ramp może bezpośrednio obsługiwać użytkowników ze Stanów Zjednoczonych.

Holo4Med testuje videoporady lekarskie
December 2, 2021, 9:58 AM

Rozwiązanie wchodzi w skład usługi MediHelp, która pozwala m.in. na zdalny monitoring wyników badań pacjentów.

Booksy przejmuje Kiute. Rozpoczyna podbój francuskiego rynku rezerwacji online
December 1, 2021, 9:59 AM

Jest to kolejna akwizycja dokona przez Booksy w ostatnich latach, wcześniej firma przejęła m.in. amerykańskich konkurentów – GoPanache oraz Genbook.

Jakie są zarobki polskich startupów i ich pracowników?
November 30, 2021, 2:03 PM

Na najwyższe wynagrodzenie w startupach mogą liczyć pracownicy z poziomu c-level, programiści oraz sales managerowie.

Wyłoniono laureatów Kyiv Tech Hub 2021
November 30, 2021, 12:38 PM

Pierwsze miejsce zajął projekt Elai.io. Drugie i trzecie przyznano odpowiednio Knopka i Atmosphere. Łączna pula nagród wyniosła 50 tys. PLN.