Z pakietu PeoPay KIDS mogą korzystać dzieci od 6 do 12 roku życia. Za pośrednictwem aplikacji możliwe jest proszenia rodziców o kieszonkowe, zasilenie skarbonki czy doładowanie telefonu. W ramach pakietu wydawana jest karta do konta, za pomocą której najmłodsi klienci opłacą samodzielnie zakupy.

Bank Pekao udostępnia również możliwość zbierania środków w wirtualnych skarbonkach i śledzenie ich przyrostu. Dyskretny nadzór nad finansami dziecka rodzice mogą sprawować z poziomu swojej aplikacji.

5% na koncie oszczędnościowym Mój Skarb

Z promocyjnego oprocentowania wynoszącego 5 proc. w skali roku można korzystać od 1 października 2021 r. W tym celu należy zasilić rachunek oszczędnościowy Mój Skarb. Oferta dotyczy środków do kwoty 3 tys. zł przez 92 dni od otwarcia produktów wchodzących w skład pakietu. 

Promocja skierowana jest do osób, które założą pakiet PeoPay KIDS. Mogą tego dokonać w bankowości internetowej Pekao24 lub aplikacji mobilnej PeoPay, a także w dowolnym oddziale banku.

Obecnie z PeoPay KIDS korzysta blisko 60 tys. dzieci, które uzbierały na swoich rachunkach w sumie 44 mln zł. 42 proc. użytkowników aplikacji ma od 6 do 9 lat, a 58 proc. od 10 do 12 lat, przy czym dziewczynki i chłopcy stanowią niemal równo po połowie klientów.

Bank Pekao uruchomił również promocję dla osób w wieku 18-26 lat, które do 31.10.2021 r. zakładając Konto Przekorzystne mogą otrzymać 150 zł i preferencyjne warunki.