Osoby, które nie ukończyły 26 roku życia zakładając Konto Przekorzystne nie ponoszą opłat za prowadzenie konta i otrzymują do niego kartę debetową. Bank Pekao udostępnia również możliwość wypłat ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Kolejną zaletą Konta Przekorzystnego dla młodych jest możliwość uzyskania karty wielowalutowej. Transakcje dokonywane za jej pomocą przeliczane są bez prowizji banku, bezpośrednio po kursach Mastercard.

Specjalna promocja dla generacji C

Do 31.10.2021 r. trwa specjalna promocja, dzięki której osoby w wieku 18-26 lat mogą otrzymać 150 zł. Aby otrzymać premię pieniężną należy założyć konto na selfie z rewolucyjną kartą wielowalutową Mastercard i aplikacją PeoPay.

Drugim koniecznym do spełnienia warunkiem promocji jest dokonanie minimum pięciu transakcji kartą debetową lub PeoPay w ciągu trzech pierwszych miesięcy kalendarzowych od dnia otwarcia rachunku.

Dodatkowo, przystępując do 30.09.2021 r. do programu Mastercard Bezcenne Chwile klient banku otrzyma na start 3400 punktów.

Jak bankują młodzi klienci Pekao?

Najnowsza oferta konta dla młodych została przygotowana z uwzględnieniem aktualnych oczekiwań klientów. Zaprezentowane przez Bank Pekao dane ukazują, że niemal 85 proc. posiadaczy Konta Przekorzystnego w wieku 19-26 lat używa aplikacji mobilnej PeoPay przynajmniej raz w tygodniu. W starszej grupie wiekowej (27 lat+) udział ten wynosi 60 proc.

Jednocześnie coraz więcej klientów Pekao korzysta z możliwości płatności kartą za granicą. W lipcu 2021 r. ich liczba była o niemal 60 proc. wyższa niż w tym samym okresie 2020 r.

W odpowiedzi na potrzeby klientów Bank Pekao rozszerzył ostatnio listę wniosków, jakie można złożyć w serwisie Pekao24 i aplikacji PeoPay. Online można wnioskować m.in. o zaświadczenia i dyspozycje do kredytu mieszkaniowego, kredytu studenckiego, pożyczki czy karty.