Dodatkowo, terminale wyposażone są w system zarządzania oprogramowaniem, pozwalający przedsiębiorcom na operowanie aplikacjami, z których korzystają na co dzień, a także programami lojalnościowymi, zwrotami etc – czytamy w komunikacie.

Adyen udostępnia terminale z systemem Android

Jednym z pierwszych partnerów Adyen, którzy wprowadzili nowe terminale, jest Manifesto, food hub i marka działająca w modelu virtual kitchen, która do tej pory otworzyła trzy bezgotówkowe food huby w Pradze i planuje międzynarodową ekspansję.

– Klienci chcą płacić za wszelkiego rodzaju zakupy bez stania w kolejkach. Wiele mobilnych rozwiązań POS wymaga współpracy innych urządzeń, jednak terminale all-in-one eliminują te konieczność, łącząc elastyczność platformy Android z bezpieczeństwem terminala płatniczego, który posiada certyfikat PCI – mówi Jakub Czerwiński, VP CEE w Adyen.

Ostatnio pisaliśmy także o ekspansji Bolt Market, który skorzysta z systemu POS od Dotykacki. Pomaga on w zarządzaniu sprzedażą i lokalnymi magazynami. Nowe wdrożenie ma wesprzeć firmę w rozwoju w kolejnych polskich miastach. Na razie Bolt Market działa w Warszawie.