Inflacja wciąż zagląda do kieszeni Polaków. Do tej pory słyszeliśmy, że nie jest tak źle, bo wynagrodzenia rosną szybciej. Jednakże najnowsze dane GUSu pokazują, że wynagrodzenia rosną wolniej niż inflacja. W maju sięgnęła niemal 14%. Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna szczyt inflacji przypadnie na czerwiec i lipiec. Polacy wstrzymują oddech, a banki odpalają wyższe oprocentowania kont oszczędnościowych.

Aion Bank podnosi oprocentowanie

Na początku Aion Bank wycofał ze swojej oferty zupełnie bezpłatne konta osobistych. Nikogo to nie powinno dziwić. Konta oszczędnościowe dają możliwość pomnażania środków z dzienną kapitalizacją, oraz możliwością wpłat i wypłat dowolnych kwot, dlatego to rozwiązanie jest korzystniejsze niż lokaty terminowe. W perspektywie radzenia sobie z inflacją taki ruch ma wiele sensu.

Od 28 czerwca br., Aion Bank podnosi jednak promocyjne oprocentowanie kont oszczędnościowych w PLN. Nowe warunki będą dostępne dla obecnych i nowych klientów planów Light 4%, Smart 4,5% oraz All-Inclusive 5% w skali roku, bez limitów kwotowych oraz z dzienną kapitalizacją. Podwyższone oprocentowanie kont oszczędnościowych w PLN jest dostępne do 31 grudnia 2022 r.

Konta oszczędnościowe nie są jedynym narzędziem do walki z rosnącą inflacją. Drugim rozwiązaniem ochrony wartości kapitału są Aion Globalne Inwestycje, które zyskują coraz większą popularność wśród Polaków.