Challenger bank podkreśla, że przechodzi w pełny model subskrypcyjny i będzie skupiać się na rozwoju produktów depozytowo-inwestycyjnych. W związku z tym z początkiem 2022 roku Aion Bank zaprzestał udzielać kredytów. Co więcej, porzucił plany dotyczące wprowadzenia oferty bankowości dla firm. Za to intensywnie promuje swoją platformę do inwestowania.

Koniec darmowych planów abonamentowych w Aion Banku

Zmiany w opłatach wchodzą w życie od 3 lutego dla nowych klientów Aion Banku. Dotychczasowi użytkownicy planu Light odczują je dopiero 3 kwietnia. Jest również dobra wiadomość dla osób korzystających z planu Light, zostanie on rozszerzony o nielimitowane, darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie.

Aion Bank oferuje możliwość uniknięcia wprowadzonej opłaty, która wyniesie co miesiąc prawie 20 PLN. W komunikacie czytamy, że aktywni klienci banku, którzy posiadają na rachunku oszczędnościowym min. 5000 PLN będą zwolnieni z opłaty subskrypcyjnej w planie Light.

Po zmianie cennika w utrzymaniu lojalności klientów może pomóc nowa oferta oprocentowanych kont oszczędnościowych w PLN. Aion Bank zaproponował korzystniejsze niż do tej pory warunki, dostępne dla obecnych i nowych klientów, bez limitów kwotowych. Mają one obowiązywać do 31 maja 2022 roku i przedstawiają się następująco: Light 1,5%, Smart 2%, All-Inclusive 2,5%.