Partner serwisuVisa dla biznesu

Koronawirus


Wszystkie niezbędne medyczne informacje o koronawirusie SARS-CoV-2 można sprawdzić na stronie Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego lub WHO. W tej kategorii znajdziesz artykuły związane z działaniami podjętymi przez sektor finansowy i fintech, które mają przyczynić się do zmniejszenia skali epidemii i przeciwdziałania jej skutkom.
Fintech na Filipinach: szanse, wyzwania i możliwości ekspansji dla polskich firm
February 22, 2021, 9:03 AM

Interesuje Ciebie rynek fintech na Filipinach? To doskonale, ponieważ PAIH organizuje webinar, podczas którego dowiesz się wszystkiego co najważniejsze o tym kraju.

Bezkontaktowe wypłaty gotówki robią furorę na świecie. Kody QR opanowują fintechy?
February 19, 2021, 5:50 PM

Pandemia COVID-19 sprawiła, że ludzie chcą ograniczać kontakty z urządzeniami i trend ten nie omija bankomatów. Bezkontaktowa wypłata gotówki robi furorę na świecie. Przykładem może być Szwajcaria, gdzie co trzeci bankomat umożliwia wypłatę przy użyciu kodu QR. Renesans kodów QR trwa w najlepsze.

Cyfrowe metody kontaktu nie zdały egzaminu? Ciekawe wnioski z badania EY i Billennium
February 17, 2021, 1:49 PM

Jeden na pięciu Polaków jest niezadowolony z cyfrowych metod kontaktu. Po pandemii rzadziej ze zdalnych kanałów chce korzystać 41% ankietowanych.

SoftBank notuje 11 mld dolarów zysku na koniec 2020 roku
February 9, 2021, 3:30 PM

Dla wielu firm technologicznych ostatnie 12 miesięcy było istnym rollercoasterem. Zaczęło się od szalonej wyprzedaży akcji, a skończyło na jednym z największych wzrostów giełdowych w historii.

W 2026 roku wartość polskiego e-commerce wyniesie 162 mld zł
February 9, 2021, 3:11 PM

Z analizy PwC wynika, że w ciągu najbliższych 5 lat polski rynek e-commerce osiągnie wartość 162 mld zł notując przy tym średnioroczny wzrost na poziomie 12%.