Partner serwisuVisa dla biznesu

Koronawirus


Wszystkie niezbędne medyczne informacje o koronawirusie SARS-CoV-2 można sprawdzić na stronie Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego lub WHO. W tej kategorii znajdziesz artykuły związane z działaniami podjętymi przez sektor finansowy i fintech, które mają przyczynić się do zmniejszenia skali epidemii i przeciwdziałania jej skutkom.
Wielka Brytania podnosi limit płatności bez PIN z 45 do 100 funtów
March 5, 2021, 2:41 PM

Brytyjczycy mogli dokonać kolejnej korekty limitu, ponieważ nie są już członkiem Unii Europejskiej, a co za tym idzie nie obowiązują ich unijne ograniczenia.

Startup „od uśmiechów” Quantum CX zamrożony do odwołania
March 1, 2021, 8:06 PM

Startup Quantum CX, który stworzył rozwiązanie do liczenia uśmiechów - wykorzystywane do badania zadowolenia klientów, niestety ogłosił, że zamraża działalność. To w dużej mierze skutek restrykcji związanych z pandemią.

Krajowy Plan Odbudowy - 3 mld EUR na transformację cyfrową
February 26, 2021, 6:30 PM

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował Krajowy Plan Odbudowy, który przedstawia strategię wydatkowania przez Polskę środków z UE, ktore otrzymamy w ramach Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności. 

Płatności odroczone, rozwój e-commerce i usługi chmurowe. Rok pandemii w sektorze FinTech
February 26, 2021, 1:55 PM

Zapytaliśmy fintechy działające w Polsce o najważniejsze wydarzenia z zeszłego roku dla branży FinTech i o prognozy na rok 2021. Pytania skierowaliśmy do Autenti, Twisto i LeaseLink.

Nvidia w 2020 roku zarobiła ponad 4,3 mld USD
February 25, 2021, 3:03 PM

Nvidia to największy na świecie producent kart graficznych. Spółka w 2020 roku odnotowała duże wzrosty - ponad 16 mld USD przychodów i 4,3 mld USD zysku. Kurs akcji w czasie pandemii wzrósł o 120%.