W ramach programu lojalnościowego Bezcenne Chwile, klienci banku mogą wymienić swoje punkty na wsparcie finansowe wybranych fundacji charytatywnych. Opcja jest dostępna tylko dla klientów Alior Banku, którzy jednocześnie są uczestnikami programu – czytamy w komunikacie.

Wsparcie dla fundacji w aplikacji Alior Mobile

Klienci Alior Banku mogą wymieniać punkty na nagrody z różnych obszarów, takich jak film i kultura, kulinaria, muzyka, podróże czy sport. W grudniu dołączyła do nich nowa kategoria: dobroczynność. To sekcja, która pozwala klientom banku wybrać jedną z pięciu organizacji, której chcą przekazać swoje punkty. Można je wymienić na cegiełki o wartości 5 zł lub 20 zł.

Każdy podmiot przedstawia swój cel lub projekt, który będzie realizowany dzięki wsparciu klientów. Cegiełkę można przekazać dla: Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która prowadzi akcje edukacyjne na temat cyberprzemocy dla dzieci i nauczycieli, Fundacji Pomoc Autyzm wspierającej rozwój sieci Kin Przyjaznych Sensorycznie dla osób z autyzmem i innych wrażliwych na bodźce zmysłowe, Fundacji Synapsis, która oferuje bezpłatne narzędzia i porady dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu, Fundacji Różowa Skrzyneczka wspierającej dziewczynki i kobiety, które miesiączkują podczas pobytu w szpitalach lub Instytutu Matki i Dziecka, który prowadzi remont Zakładu Usprawniania Leczniczego dla wcześniaków, dzieci z chorobami neurologicznymi i pacjentów onkologicznych po amputacjach.

Z badania Alior Banku na temat social bankingu wynika, że zdecydowana większość dorosłych Polaków aktywnie wspiera akcje charytatywne. Jednocześnie aż 85 proc. respondentów uważa, że banki powinny ułatwiać im działania charytatywne.