Kredyt w rachunku bieżącym udzielany jest na 2 lata z możliwością jego odnowienia. Z kolei okres finansowania w ramach Bizneskredytu dla mikro i małych firm wynosi kolejno 10 i 6 lat. Pieniądze mogą zostać wykorzystane na dowolny cel związany z działalnością firmy.

Nowa promocja od Alior Banku

Promocja obejmuje również Bizneskredyt inwestycyjny, który przyznawany jest na 10 lat dla mikrofirm i 8 lat dla małych przedsiębiorstw. Dzięki niemu, przedsiębiorca może kupić maszyny, urządzenia, wyposażenie czy technologię. W jego ramach możliwy jest także zakup nieruchomości posiadającej pozwolenie na użytkowanie oraz jej remont, modernizację czy wykończenie.

Ta forma finansowania dla firm pozwala także realizować inwestycje ekologiczne, takie jak zakup i montaż paneli fotowoltaicznych. Oprócz tego, kredyt można przeznaczyć na zakup materiałów do ocieplenia ścian budynków, dachów, stropów, piwnicy wraz z wykonaniem prac budowalnych lub zakup i montaż nowego źródła ciepła, np. kotła grzewczego, pompy ciepła, kolektora słonecznego, rur grzewczych czy grzejników.

Zabezpieczeniem kredytów bez prowizji przygotowawczej jest gwarancja de minimis Banku Gospodarstwa Krajowego oraz weksel własny wystawiony na rzecz Alior Banku i BGK. Warunkiem przyznania finansowania jest pozytywna ocena wiarygodności i zdolności kredytowej firmy przez Alior Bank, spełnienie warunków promocji i podpisanie przez klienta umowy kredytowej – czytamy w komunikacie.

Promocja dla mikrofirm jest dostępna w oddziałach własnych i placówkach partnerskich Alior Banku, a dla małych firm – w centrach bankowości korporacyjnej.