Alior Bank w ostatnim kwartale ubiegłego roku wypracował 935 milionów zł przychodu i 99,6 mln złotych zysku netto. W tym okresie, z aplikacji mobilnej banku skorzystało o 20% więcej klientów, a liczba wykonanych przelewów wzrosła o 37%. Więcej o podsumowaniu przeczytacie tutaj.

Alior Bank podnosi oprocentowanie depozytów

Podwyżka obejmie większość produktów depozytowych Alior Banku dla klientów indywidualnych. Mowa tu m.in. o Koncie Mega Oszczędnościowym, Koncie Oszczędnościowym oraz Lokacie na Nowe Środki.

10 maja br. w ofercie banku pojawi się 3 miesięczna Lokata mobilna. Oprocentowanie wzrosło tu aż do 5% w skali roku. Usługa dostępna będzie wyłącznie w aplikacji Alior Mobile. Oferta jest kierowana do tych, którzy przed 30 kwietnia br. posiadali już konto osobiste lub oszczędnościowe (w PLN).

Oferta dedykowana jest dla klientów dokonujących po raz pierwszy aktywacji aplikacji. Klient będzie mógł otworzyć jedną taką lokatę na kwotę do 20 tys. zł. Od 4 maja br. Alior Bank podniósł również oprocentowanie Konta Oszczędnościowego. Oprocentowanie przy saldzie od 200 tys. zł (włącznie) wynosi 1% w skali roku, a przy niższym niż 200 tys. zł – 0,75% w skali roku.

5% w skali roku pojawi się również na Lokacie na Nowe Środki na okres 365 dni. W przypadku pozostałych terminów oprocentowanie wyniesie odpowiednio 4,5% w skali roku na 182 dni oraz 4% w skali roku na 92 dni. Lokata na Nowe Środki otrzymała także brak ograniczeń kwoty maksymalnej i liczby możliwych do otwarcia rachunków lokat.

4% w skali roku obowiązywać będzie przez 4 miesiące dla maksymalnego salda do 200 tys. zł. Aby jednak tak się stało, musi zostać spełniony warunek zapewnienia min. 2 tys. zł/msc wpływów na konto osobiste. W przypadku braku spełnienia wymogu oprocentowanie wyniesie 3% w skali roku.

W ramach majowych podwyżek stóp procentowych, wzrośnie także oprocentowanie nowych środków na Koncie Mega Oszczędnościowym. Kolejna edycja promocji potrwa od 10 maja do 9 czerwca br. Przy okazji warto wspomnieć, że w ramach Konta Oszczędnościowego „Bonus dla Młodych”, przy saldzie do 2 tys. zł, oprocentowanie rachunku wynosi 3% w skali roku przez okres 4 miesięcy.