Drugi symulator jest skierowany do klientów, którzy oprócz informacji o ofercie chcą również szybko sprawdzić swoją zdolność kredytową.

Symulatory kredytów hipotecznych w Alior Banku

Symulator na stronie internetowej Alior Banku pozwala poznać wstępne opcje kredytu hipotecznego. Orientacyjne podsumowanie ofert powstaje na bazie podstawowych informacji i preferencji wpisywanych do symulatora przez przyszłych kredytobiorców. Dzięki temu mogą oni wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję.

Symulator tworzy szacunkową kalkulację kredytu hipotecznego z ofert dostępnych w Alior Banku dla konkretnej transakcji, uwzględnia też kredyt bez wkładu własnego udzielany we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i prezentuje takie informacje jak zdolność kredytowa klienta, szacowana całkowita kwota kredytu i okres spłaty, oprocentowanie i jego rodzaj, marża banku i prowizja, ale też wymogi dotyczące ewentualnych dodatkowych produktów i związanych z nimi kosztów.

Symulator ofert, kosztów kredytów hipotecznych oraz symulator zdolności kredytowej dostępne są na stronie internetowej Alior Banku.