Warto zaznaczyć, że GoSolo podlega regulacjom Financial Conduct Authority (FCA), Railsbank i Companies House. Fintech zebrał już 800 tys. funtów wsparcia kapitałowego. Środki te pochodzą od SFC Capital, Menlo LLP oraz wspomnianych Maxa Lytvina i Alexa Szewczenki.

Aplikacja GoSolo dostępna dla przedsiębiorców z Polski

Według Companies House, w latach 2020-2021 na Wyspach zostało zarejestrowanych 810 316 firm, co oznacza wzrost o 21,8% rok do roku. GoSolo chce wspierać ten trend. W jednej aplikacji oferuje szereg narzędzi, które mają uprościć proces zakładania i zarządzania firmą w Wielkiej Brytanii.

Funkcje rozwiązania GoSolo obejmują m.in.:

  • Zakładanie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością w Wielkiej Brytanii.
  • Otwieranie konta firmowego oraz zarządzanie nim.
  • Wystawianie oraz wysyłanie faktur — natychmiastowe płatności w standardzie Faster Payments Network.
  • Kartę debetową GoSolo Mastercard.
  • Wirtualny adres firmy zlokalizowany w Londynie.
  • Sieć partnerów GoSolo oferującą wsparcie dla tych, którzy szukają ubezpieczenia dla biznesu.

Aplikacja GoSolo dostępna jest na urządzenia zarówno z systemem iOS, jak i Android.  Status rezydenta UK nie jest wymagany, aby z niej korzystać. Usługa GoSolo jest darmowa dla osób mieszkających na Wyspach. Natomiast pozostali przedsiębiorcy muszą ponieść koszt 250 funtów rocznie.

– Sam jako przedsiębiorca doświadczyłem problemów związanych z założeniem i zarządzaniem firmą w Wielkiej Brytanii. To doświadczenie zainspirowało mnie do stworzenia GoSolo – zależało mi na tym, aby uprościć proces zakładania i zarządzania firmą w Wielkiej Brytanii. Chciałem więc stworzyć usługę, która byłaby równie dostępna dla przedsiębiorców z całego świata – powiedział Dima Pimakhov, założyciel i dyrektor generalny GoSolo.