Asseco Cloud rozpoczęło działalność operacyjną 1 września br.,  koncentruje strategiczne zasoby i kompetencje grupy Asseco w obszarze cloud computingu. Spółka realizuje wdrożenia oparte o rozwiązania własne i wiodących dostawców chmury, udziela wsparcia od projektu po implementację. Dostarcza również wiedzę ekspercką.

Nowa spółka należąca do grupy Asseco wykorzystuje własne zasoby – centra danych i infrastrukturę informatyczną. Jej oferta obejmuje usługi oparte o chmurę prywatną oraz rozwiązania w modelu multicloud, realizowane w oparciu o chmurę publiczną dostawców globalnych.

Asseco Cloud to odpowiedź na potrzeby rynku

W komunikacie podano, że wartość światowego rynku chmury wzrośnie do 2027 r. do 937 mld dolarów. Zwiększać się będzie również udział globalnych wydatków IT na cloud computing. Już dziś firmy przeznaczają na chmurę ⅓ swoich inwestycji w IT. Wydatki na chmurę publiczną wzrosną do około 304,9 miliardów dolarów, czyli w tempie 18%.

– Jesteśmy w momencie niespotykanego do tej pory przyspieszenia cyfrowego. Asseco Cloud to nasza odpowiedź na olbrzymie zapotrzebowanie gospodarki na usługi chmurowe. Do tej pory usługi cloud computingu świadczyliśmy głównie poprzez spółkę Asseco Data Systems. Teraz koncentrujemy nasze doświadczenie i kompetencje w ramach nowego, wyspecjalizowanego podmiotu – mówi Andrzej Dopierała (na zdjęciu), Prezes Zarządu Asseco Data Systems, Wiceprezes Asseco Poland.

– Chcemy być dla naszych klientów profesjonalnym doradcą w projektowaniu optymalnej architektury chmurowej, a następnie najlepsze rozwiązanie dostarczyć, wdrożyć i obsługiwać. W pierwszym kroku koncentrujemy się na rynku polskim, ale już teraz myślimy o europejskiej chmurze Asseco – dodaje Andrzej Dopierała.

Asseco jest dostawcą rozwiązań, które odpowiadają na potrzeby wynikające z transformacji cyfrowej. W lipcu br. spółka ogłosiła powstanie AUMS Portal Klienta, projekt ten był realizowany we współpracy z partnerem technologicznym IBM.