Autopay po raz kolejny połączył siły z NaviParking – firmą dostarczającą rozwiązania w zakresie cyfryzacji parkingów. Dzięki temu możliwe stało się automatyczne opłacenie wjazdu na parking zamknięty, tym razem na Mokotowie, przy hotelu Hampton by Hilton.

Autopay nie tylko na autostradach

Parking hotelowy liczy 72 miejsca zlokalizowane na parkingu zarówno naziemnym, jak i podziemnym. To w pełni zautomatyzowany parking. Skorzystanie nie wymaga pobierania biletu parkingowego, wniesienia opłaty w kasie parkingowej czy kontaktu z obsługą. Na parking prowadzi jeden zautomatyzowany wjazd obsługiwany kamerami, dzięki czemu, dla kierowców posiadających aplikację Autopay, wjazd i wyjazd z parkingu odbywa się całkowicie bezkontaktowo i bezdotykowo.

Autopay sukcesywnie poszerza współpracę z NaviParking oferując swoim użytkownikom automatyczne płatności za postój na kolejnych parkingach zamkniętych. Użytkownicy Autopay mogą za pomocą aplikacji płacić za postój na łącznie siedmiu parkingach zamkniętych: Novotel Warszawa Centrum, Mercure Warszawa Grand, Novotel Katowice Centrum oraz Hampton by Hilton (wszystkie cztery we współpracy z NaviParking) a także Parking za Bramką w Poznaniu, Galaxy w Szczecinie i Galeria Młociny w Warszawie.

Jak działa Autopay na parkingach?

W przypadku już zarejestrowanych użytkowników Autopay wystarczy aktywować opcję “Parkingi” na swoim koncie w serwisie Autopay.pl lub w aplikacji mobilnej Autopay. Nowi użytkownicy muszą dokonać rejestracji w systemie za pomocą aplikacji Autopay lub serwisu internetowego Autopay.pl. Wystarczy podać dane swojego pojazdu (model, numer rejestracyjny) i powiązać profil użytkownika z kartą płatniczą.

Sama identyfikacja pojazdu na bramkach parkingowych odbywa się na podstawie tablicy rejestracyjnej. Zainstalowane na bramkach urządzenia odczytują tablicę rejestracyjną i automatycznie podnoszą szlaban. Cała procedura trwa 3 sekundy. Opłata za przejazd pobierana jest natychmiast po wyjeździe z parkingu – bez konieczności szukania biletów parkingowych i oczekiwania w kolejce do automatu.