Minciti to nowa przestrzeń edukacyjno-rozrywkowa dla dzieci w praskim Koneserze. BNP Paribas otworzył tam swoją placówkę, która jest przeznaczona wyłącznie dla dzieci. Jest tu wszystko to, co w prawdziwym banku – kasa pancerna, bankomat, a nawet liczarka do pieniędzy.

Placówka dla dzieci od BNP Paribas

W ramach tego projektu, BNP Paribas przygotował kilka scenariuszy zajęć. Dzieci mogą tam grać w tematyczne gry, wcielać się w rolę pracowników i klientów oraz zdobywać praktyczne umiejętności, takie jak obsługa bankomatu, robienie wpłat i wypłat pieniędzy czy organizacja transportu gotówki. Poznają również, jak działa obieg pieniądza w gospodarce i zdobędą wiedzę na temat podstaw systemu podatkowego.

Dzieci zarobią swoje własne „miasteczkowe” pieniądze, a po odliczeniu podatku będą mogły je wydać w miniciti na zakupy w Sklepiku Marzeń – książki, gry i zabawki. Cały projekt ma na celu nauczyć dzieci właściwego zarządzania swoimi finansami oraz pomóc im rozwijać umiejętności ekonomiczne.

Zakup biletu do miniciti przez odwiedzających miasteczko dorosłych nie tylko zapewnia ich dzieciom niezapomniane doświadczenia, ale również wspiera dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, zapewniając im darmowy dostęp do zajęć edukacyjnych. Oprócz możliwości poznania świata bankowości, dzieci w miniciti, mogą także spróbować swoich sił między innymi jako reporterzy, sprzedawcy, policjanci, strażacy czy inżynierzy. Bilety dostępne są na stronie: www.miniciti.pl – czytamy w komunikacie.