Nowe plany inwestycyjne Millennium to strategie inwestycyjne o różnym poziomie ryzyka i potencjale zysku. Zostały stworzone m.in. dla klientów, którzy dopiero zaczynają inwestować. Każdy z gotowych planów można zakupić i obsługiwać w aplikacji mobilnej, bankowości internetowej Millenet, a także w oddziale banku.

W komunikacie czytamy, że wcześniejsze plany inwestycyjne były chętnie wybierane przez klientów Millennium, którzy otworzyli 61 tys. takich planów i zgromadzili w nich ponad 1,5 mld PLN. Nową ofertę ma wyróżniać jeszcze większa elastyczność i dostępność w aplikacji mobilnej.

Nowe plany inwestycyjne w ofercie Banku Millennium

Każdym z planów zarządzają eksperci Millennium TFI. Klienci nie ponoszą opłat za ich otwarcie i ewentualną zamianę. Możliwe jest także przenoszenie środków między nimi. Minimalna kwota pierwszej i kolejnych wpłat to 200 PLN. W nowej ofercie banku dostępne są trzy gotowe strategie inwestycyjne:

  • Plan Spokojny, stworzony z myślą o osobach akceptujących niewielki poziom ryzyka i ograniczoną zmienność wyniku inwestycji, zainteresowanych oszczędzaniem średnio- i długoterminowym. Jest to plan o najwyższym udziale funduszy obligacyjnych, z niewielkim udziałem funduszy akcyjnych;
  • Plan Wyważony, skierowany do osób akceptujących podwyższony poziom ryzyka inwestycyjnego, poszukujących szansy na zyski wyższe od przeciętnych. Jest to plan o zbliżonym udziale funduszy obligacyjnych i akcyjnych;
  • Plan Aktywny, dający szansę na osiągnięcie znaczących zysków w średnim i długim terminie, zbudowany z myślą o osobach  akceptujących wysoki poziom ryzyka inwestycji. Jest to plan o najwyższym udziale funduszy akcyjnych (powyżej 70%).