Przy okazji informowania o nowej ofercie, Bank Pekao zachęca do kredytów ze stałym oprocentowaniem. Jak podkreśla bank w komunikacie, będzie ono wyższe, ale klient zyskuje pewność, że ustalona wartość stopy procentowej, a więc także wysokość comiesięcznej raty kredytu hipotecznego nie zmieni się przez okres pierwszych 5 lat (60 rat) jego spłaty.

Nowa oferta kredytu hipotecznego w Banku Pekao

Osoby zainteresowane kredytem hipotecznym w Banku Pekao mogą teraz liczyć na marżę już od 1,79%. Natomiast w sytuacji skorzystania z opcji EKO przy budowie domu, marża może zostać obniżona do poziomu nawet 1,74%. Niezależnie od wybranej opcji i wysokości wkładu własnego, bank nie pobiera prowizji za przygotowanie i zawarcie umowy.

Klienci z nowej oferty mogą skorzystać do końca marca 2022 r. Propozycja jest ważna także w kanale online, wystarczy wybrać zdalny kontakt z doradcą. Wniosek oraz inne potrzebne dokumenty można przesłać mailowo lub z wykorzystaniem bankowości Pekao24. Wizyta w oddziale konieczna jest dopiero na etapie podpisania umowy.

– W świetle obecnych zmian stóp procentowych warto podkreślić, że marża jest stałym elementem oprocentowania i niezależnie od przyszłych zmian stóp procentowych pozostanie niezmienna w całym okresie trwania kredytu, dlatego warto na nią zwrócić uwagę. Kredyt mieszkaniowy to zobowiązanie na wiele lat i należy dokładnie sprawdzać wszystkie koszty związane z udzieleniem kredytu – mówi Piotr Gołąb, Dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao S.A.

Również mBank niedawno udostępnił promocyjną ofertę kredytu hipotecznego. Dotyczy ona jednak wyłącznie zakupu lub budowy energooszczędnej nieruchomości.