Oprócz NFT znajdą się tam też animacje i gra interaktywna. Tokeny podobnie jak w przypadku projektu Unique z artystą wizualnym Rafałem Bujnowskim, stworzy dla Pekao firma SmartVerum dysponująca międzynarodowym doświadczeniem i wiedzą ekspercką na temat tokenizacji dzieł sztuki – czytamy w komunikacie.
Warto przypomnieć, że kilka tygodni temu PKO Bank Polski ogłosił otwarcie swojego oddziału w metaverse. Do świata wirtualnego przeniesiona została charakterystyczna rotunda. Placówka jest usytuowana na działce platformy Decentraland, gdzie posłuży jako cyfrowe laboratorium dla budowania know-how banku w zakresie obecności w metaświatach.
Bank Pekao stawia kolejne kroki w metaverse
Wspólnie z Radiem ESKA i firmą Veles Production w pierwszym polskim środowisku metaversowym ESKA World została stworzona przestrzeń Pekao – Galeria PeoPay. W jej dwóch wirtualnych pomieszczeniach prezentowane są stokenizowane prace Kai Renkas i gra interaktywna.
– Jako pierwsi wśród tradycyjnych instytucji finansowych na świecie stokenizowaliśmy sztukę. Nasze wejście do świata metaverse, które jest nierozerwalnie związane z NFT, to naturalna kontynuacja tego działania. To symboliczny gest wejścia do świata Web 3.0, ale zgodny z jego regułami. Teraz NFT z pracami Kai Renkas, wykonanymi na 25-lecie Bankowości Prywatnej Banku Pekao pokazujemy w jego naturalnym cyfrowym środowisku – wyjaśnia Jarosław Fuchs, wiceprezes Banku Pekao S.A.
Wystawa NFT Kai Renkas prezentowana będzie nie tylko w metaverse, ale i w siedzibie Banku Pekao przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie. To już druga tokenizacja ogłoszona przez Bank Pekao S.A. Wcześniej Pekao stokenizował elementy kompozycji malarskiej Rafała Bujnowskiego i powiązał je z 440 kartami płatniczymi Unique wprowadzonymi wspólnie z Mastercard. Każda z kart na awersie ma nadrukowane zdjęcie z fragmentem obrazu „Ściana pracowni” autorstwa tego znanego artysty wizualnego.