Na potrzeby projektu kart Unique, artysta Rafał Bujnowski stworzył kompozycję „Ściana pracowni” i sfotografował jej fragmenty. Spośród cyfrowych fotografii wybrał 440, które zostały nadrukowane na karty z nowej kolekcji od Pekao i Mastercard. Stokenizowana wersja dzieła będzie dostępna na platformie mintiq.io.

Bank Pekao wchodzi w świat NFT

Limitowana edycja kart kredytowych Unique powiązanych z NFT debiutuje na rynku z okazji 25-lecia bankowości prywatnej Banku Pekao. Właściciele plastików z tej serii otrzymają benefity zarezerwowane dla kart Mastercard World Elite. Będą mogli korzystać z takich rozwiązań jak pakiet ubezpieczeniowy, opieka osobistego asystenta Concierge czy bezpłatny dostęp do saloników na lotniskach.

– Bankowość prywatna od ćwierć wieku oferuje wyjątkową obsługę i rozwiązania finansowe dla zamożnych klientów. Zmieniamy się wraz z ich potrzebami i rynkowymi trendami, dając dostęp do całej palety produktów inwestycyjnych i nie tylko. Zgodnie z naszą strategią podążamy za współczesnymi technologiami, innowacjami i trendami rynkowymi ponieważ tego oczekują od nas klienci, jednym z nich jest szeroko rozumiany blockchain bez którego nie byłoby projektu Unique – mówi wiceprezes Banku Pekao Jarosław Fuchs.

– W Mastercard nadajemy różnym przedmiotom funkcje płatności – teraz przyszła pora na dzieła sztuki – bo tym właśnie są karty Unique. Każda z serii 440 kart jest częścią obrazu i zarazem środkiem płatniczym. Token NFT powiązany z kartą jest odpowiedzią na wyzwania współczesności i odzwierciedla połączenie światów sztuki i rozwiązań cyfrowych – możliwe dzięki kreatywnemu wykorzystaniu nowych technologii – komentuje Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację w Mastercard Europe.