Biuro Maklerskie Pekao 1 października br. udostępniło możliwość nabywania obligacji detalicznych Skarbu Państwa. Tym samym Bank Pekao został drugim bankiem, obok PKO BP, który prowadzi sprzedaż obligacji skarbowych.

Obligacje detaliczne Skarbu Państwa już dostępne w Pekao

Na początek obligacje skarbowe są dostępne jedynie w kanałach zdalnych, czyli w bankowości internetowej Pekao24 oraz w aplikacji mobilnej PeoPay. Z początkiem stycznia przyszłego roku bank zamierza uruchomić dystrybucję papierów także w swoich placówkach. Klienci będą mogli zlecić realizację transakcji również telefonicznie.

W ofercie Banku Pekao znajduje się sześć rodzajów obligacji detalicznych Skarbu Państwa:

  • 3-miesięczne obligacje skarbowe o oprocentowaniu stałym (OTS);
  • roczne obligacje skarbowe o oprocentowaniu zmiennym (ROR);
  • 2-letnie obligacje skarbowe o oprocentowaniu zmiennym (DOR);
  • 3-letnie obligacje skarbowe o oprocentowaniu stałym (TOS);
  • 4-letnie indeksowane obligacje skarbowe (COI);
  • 10-letnie emerytalne obligacje skarbowe (EDO).

Jak kupić obligacje skarbowe w Banku Pekao?

Umowę o obsługę obligacji skarbowych można podpisać w aplikacji PeoPay lub w serwisie internetowym Pekao24. System przeprowadzi użytkownika przez ten proces krok po kroku. Wszystkie dokumenty klient otrzyma elektronicznie w aplikacji lub na podany adres e-mail.

Obligacje można również nabyć nie posiadając innych produktów w Banku Pekao. W tym celu należy wejść na stronę internetową poświęconą obligacjom skarbowym w Pekao. Następnie niezbędne będzie podpisanie umowy dotyczącej dostępu do kanałów zdalnych banku. Weryfikacja tożsamości klienta odbywa się przy pomocy eDO App lub mObywatel.

Bank Pekao podkreśla, że każdy zainteresowany klient może przyjść do oddziału, w którym znajduje się Punkt Usług Maklerskich i z asystą pracownika wykonać samodzielnie transakcję na swoim telefonie w PeoPay lub we własnej bankowości internetowej.