Pekao podkreśla, że MiniPOS zapewnia łatwość obsługi charakterystyczną dla smartfonów. Bank razem z terminalem dostarcza transmisję danych. W terminalu dostępna jest również możliwość połączenia z siecią Wi-Fi w punkcie handlowym. W efekcie możliwa jest integracja urządzenia z kasą fiskalną z użyciem protokołu ECR-EFT.

Kolejny androidowy terminal w ofercie Banku Pekao

MiniPOS PAX A50 jest urządzeniem mobilnym, niewymagającym stałego ładowania. W sytuacji wyczerpania baterii, można ją naładować podobnie jak w przypadku smartfona. Przedsiębiorcy mogą zamówić ten model terminala w oddziale Banku Pekao lub zdalnie.

Warto podkreślić, że chcąc zapewnić jak najmniejszy rozmiar urządzenia, zrezygnowano z umieszczenia w nim drukarki. Na życzenie klienta, potwierdzenie płatności może być dostarczone mailem lub SMS-em. Wystarczy by klient wpisał swój adres e-mail lub numer telefonu na ekranie terminala.

– Rok temu jak wprowadzaliśmy pierwszy androidowy terminal PAX A920 do oferty, pozytywne reakcje klientów utwierdziły nas w przekonaniu, że to właściwa droga, dlatego poszliśmy za ciosem i wdrożyliśmy PAX A920 Pro, a teraz wdrażamy jeszcze MiniPOS PAX A50 – wyjaśnia Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych.