Klienci mogą samodzielnie założyć Skarbonkę w swojej aplikacji, zdefiniować jej nazwę, ustalić cel oszczędzania, kwotę regularnych wpłat, jeśli chcą systematycznie odkładać i datę końca Skarbonki.

Skarbonki dostępne dla użytkowników aplikacji PeoPay

Skarbonkę można zasilać na klika sposobów – poprzez ustawienie zlecenia stałego, wtedy do Skarbonki będzie regularnie trafiała określona kwota. Istnieje również możliwość jednorazowych wpłat, realizowanych przez klientów w dowolnym momencie.

Dodatkowo, dzięki temu, że Skarbonki mają swój oddzielny numer konta, w oszczędzaniu mogą nas wesprzeć bliscy, którzy mogą dokonywać przelewu środków bezpośrednio na konto danej Skarbonki. Posiadacze Skarbonek mogą na bieżąco śledzić postępy w realizacji swojego celu i historię transakcji – czytamy w komunikacie Banku Pekao.

Opłata za otwarcie Skarbonki, jej prowadzenie oraz realizowane przelewy wynosi 0 zł. Ponadto klienci, którzy otworzą Skarbonki do 13 czerwca bieżącego roku, otrzymają na 3 pierwszych Skarbonkach promocyjne oprocentowanie – 3% w skali roku do 3 000 zł, przez 3 miesiące od otwarcia (92 dni).

Ostatnio Bank Pekao informował o otwarciu dwóch pierwszych placówek bankowości prywatnej w nowym formacie. W Warszawie i Łodzi klienci mogą już korzystać z przestrzeni z elementami wystroju projektantów nurtu modernistycznego. Klienci bankowości prywatnej Pekao dostrzegą też zmianę tła w aplikacji mobilnej PeoPay.