Gotówka jest nadal popularną formą rozliczeń. W ramach badania NBP aż 97,8% respondentów zadeklarowało, że w 2020 roku dokonało płatności gotówką. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów biznesowych, Bank Pekao S.A. wprowadza kartę, która pozwala pracownikom firmy deponować gotówkę bezpośrednio na konto firmowe.

Dzięki nowej usłudze klienci zyskują całodobową możliwość  wpłacania  gotówki na rachunki firmowe. Dokonać wpłaty można w sieci bankomatów Banku Pekao z funkcją wpłaty. Liczba wpłat w ciągu doby jest nieograniczona. Wpłacona kwota zostanie automatycznie zaksięgowana na koncie przypisanym do karty.

Pekao wydaje kartę wpłatomatową dla firm

– Klientom brakowało karty, której funkcjonalność jest ograniczona wyłącznie do możliwości deponowania środków na rachunku firmy. To proste rozwiązanie, ale bardzo pomocne w prowadzeniu biznesu, gdzie na co dzień używa się gotówki – mówi Tomasz Nowakowski, Dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej w Banku Pekao S.A.

Aby skorzystać z nowej karty, wystarczy posiadać rachunek firmowy w Banku Pekao prowadzony w złotych polskich oraz podpisać umowę produktową i wskazać użytkowników poszczególnych kart.

Pekao CashCard wydawana jest na okres 5 lat, a jej aktywacja następuje poprzez dokonanie pierwszej transakcji z wykorzystaniem kodu PIN.

W ostatnim czasie Bank Pekao wdrożył również kilka innych rozwiązań dla klientów biznesowych. We wrześniu br. udostępniono weryfikację na selfie przy zakładaniu rachunku dla krajowych przedsiębiorstw oraz umożliwiono klientom firmowym banku korzystanie z Google Pay.