Maksymalna wysokość grantu może wynieść nawet 190 000 zł. Aplikacje przyjmowane są do 27 sierpnia za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie Programu Idea Global.

Poszukiwane rozwiązania, które przyspieszą transformację cyfrową

– Chcemy otworzyć się na kooperację ze startupami, dlatego zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z akceleratorem ScaleUp Idea Global. Jej celem jest wyłonienie i przeprowadzenie testów (proof-of-concept) trzech rozwiązań technologicznych, które przyśpieszą proces transformacji cyfrowej naszego banku  – mówi Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności Banku Pekao.

W obszarze zainteresowania Pekao znajdują się start-upy, które oferują automatyczne rozpoznawanie i wykrywanie treści dokumentów, umożliwiają weryfikację tożsamości i podpisywanie dokumentów na odległość, wspierają proces płatności zagranicznych, rozwiążą problem transportu gotówki pomiędzy oddziałami, bankomatami a centralą banku, tworzą dodatkową,  usługę dla klientów banku z segmentów detalicznego, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (Value Added Services), proponują rozwiązania, które pozwolą na dotarcie do nowych klientów, pomogą w komunikacji wewnątrz banku, przeciwdziałają wykluczeniu cyfrowemu czy pozytywnie wpływają na środowisko.

Do akceleracji mogą zgłaszać się podmioty zarejestrowane w Polsce, które funkcjonuję na rynku nie dłużej niż pięć lat. Udział w programie ScaleUp jest bezpłatny i nie wymaga przekazywania udziałów. Jego uczestnicy dołączą do grona alumnów akceleracji Idea Global oraz uzyskają możliwość dotarcia ze swoim projektem do wiodących funduszy Venture Capitals w kraju.

Szczegółowy regulamin uczestnictwa dostępny jest na stronie www.ideaglobal.pl