Z oferty kredytu przez telefon mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci Banku Pocztowego. W przypadku tych drugich proces wnioskowania przebiega także zdalnie, jednak już bez konieczności wideoweryfikacji. Co więcej osoby, które już korzystają z usług banku mogą przez telefon uzyskać finansowanie w wysokości do 50 000 zł.

Kredyt na selfie w Banku Pocztowym

W komunikacie czytamy, że kredyt przez telefon to propozycja przygotowana głównie z myślą o nowych klientach.  Mogą oni bez wychodzenia z domu otrzymać kredyt od 300 zł do 4500 zł na okres nawet 5 lat. Cały proces przebiega całkowicie zdalnie za pośrednictwem infolinii i aplikacji Pocztowy na Selfie. Po uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej niezbędne dokumenty pojawią się w aplikacji.

Podpisanie umowy kredytowej odbywa się z użyciem podpisu elektronicznego. Co oznacza, że w tej samej aplikacji należy użyć przycisku „Potwierdź” oraz wprowadzić kod SMS. Na podpisanie dokumentów klient ma 72 godziny. Przyznane środki bank prześle bezpośrednio na konto najbliższą sesją Elixir.

Wideoweryfikacja w aplikacji Pocztowy na Selfie

Przy wdrażaniu technologii wideoweryfikacji w procesie kredytowym Bank Pocztowy współpracował z konsorcjum składającym się z firm Digital Gateways, Autenti i Identt – czytamy w komunikacie.

W procesie potwierdzania tożsamości klienta wykorzystywana jest biometryczna analiza twarzy. Osoba wnioskująca o kredyt otrzymuje SMS z kodem weryfikacyjnym potrzebnym do uruchomienia aplikacji mobilnej Pocztowy na Selfie. Aplikację można pobrać na telefon albo tablet z systemem operacyjnym Android lub iOS.