Partner serwisuVisa dla biznesu

Monika Lipiec

Absolwentka kierunku stosunki międzynarodowe na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS w Lublinie. W latach 2017-2021 była zawodowo zaangażowana w zarządzanie projektami współfinansowanymi z Funduszy Europejskich. Po godzinach słucha starych piosenek i gra w scrabble. Prywatnie uwielbia Premier League, twórczość Z. Beksińskiego i potyczki słowne.

Artykuły autora:

Szykują się kolejne zmiany w przepisach dotyczących kas fiskalnych
4 maja 2022, 09:44

Proponowane przez resort finansów zmiany mają głównie ułatwić prowadzenie ewidencji przy użyciu kas bezobsługowych poprzez dopuszczenie możliwości niedrukowania dokumentów fiskalnych.

Polska ogłosiła listę podmiotów objętych sankcjami. Jest na niej m.in. Kaspersky
26 kwietnia 2022, 16:57

Na liście sankcyjnej znalazło się 50 osób i firm powiązanych z Rosją. Nie ma wśród nich instytucji bezpośrednio działających w branży finansowej nad Wisłą.

Standard Chartered wkracza do metaverse The Sandbox
25 kwietnia 2022, 14:51

Bank nabył wirtualną działki w grze The Sandbox. Cyfrowa nieruchomość mieści się w dzielnicy Mega City inspirowanej kulturą Hongkongu.

Brytyjski FCA ostrzega challenger banki. Chodzi o zwalczanie przestępstw finansowych
25 kwietnia 2022, 12:07

Zdaniem Financial Conduct Authority, niektóre challenger banki działające w Wielkiej Brytanii powinny usprawnić swoje systemy walki z przestępstwami finansowymi.

Najnowsze komunikaty GIIF. Co warto wiedzieć?
14 kwietnia 2022, 09:10

Istotnym elementem polskiego systemu przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowania terroryzmu (AML/CFT) jest Generalny Inspektor Informacji Finansowej (GIIF).

Mastercard przygotowuje się do wejścia w metaverse
12 kwietnia 2022, 17:09

Amerykański gigant zgłosił do rejestracji 15 znaków towarowych, które związane są z NFT oraz metaverse.

Komisja Europejska uruchomiła platformę Digital Finance
12 kwietnia 2022, 06:00

Nowa platforma ma służyć do łączenia zainteresowanych stron z sektora finansów cyfrowych i organów administracji publicznej.

Matt Komorowski przechodzi z PayPal do Volt. Objął stanowisko CRO
8 kwietnia 2022, 14:52

Z PayPal Matt Komorowski był związany przez niemal dekadę. Teraz w roli chief revenue officera ma pomóc Volt w skalowaniu biznesu.

Nowelizacja ustawy AML rozłożona na czynniki pierwsze
7 kwietnia 2022, 06:00

Zapraszamy na przegląd zmian i nowych obowiązków, które wprowadziła ubiegłoroczna nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

UKNF, WPiA UW oraz FinTech Poland łączą siły. Będą propagować wiedzę o rynku finansowym
6 kwietnia 2022, 11:58

W ramach trójstronnej współpracy mają zostać zrealizowane wspólne działania edukacyjne takie jak cykl konferencji naukowych.