Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA) to drugi co do wielkości hiszpański bank, w dodatku jeden z największych w całej strefie euro. Został założony w 1999 r. w hiszpańskim Bilbao.

BBVA inwestuje 300 milionów USD w Neon

Inwestycja ta zwiększa udział hiszpańskiego banku w Neon do prawie 30%. BBVA nabyło tym ruchem 21,7% udziałów w challenger banku, bazując na ośmiu procentach, które kupiło w 2018 roku.

Dla BBVA transakcja jest częścią strategii inwestowania w cyfrowych pożyczkodawców na całym świecie, w tym Atom Bank w Wielkiej Brytanii i niemiecki Solarisbank.

—  Zaangażowanie w innowacje jest częścią DNA BBVA, a technologia cyfrowa otwiera nam nowe drogi do rozwoju na bardzo atrakcyjnych rynkach. Propozycja wartości Neon łączy się z potrzebami finansowymi Brazylijczyków, służąc jako platforma do dalszego szybkiego wzrostu na rynku o wielkim potencjale — powiedział prezes BBVA, Carlos Torres Vila.

Co nieco o brazylijskim banku cyfrowym Neon

Założony w 2016 roku neobank Neon udostępnił proste konto cyfrowe. Od tego czasu rozszerzył swoją ofertę m.in.  o produkty inwestycyjne, karty kredytowe oraz pożyczki osobiste.

Neon może pochwalić się 15 milionami zarejestrowanych kont, co czyni go jednym z gigantów fintech – obok takich podmiotów jak Nubank, Ebanx, C6 i Creditas – które rozkwitają na największym rynku Ameryki Łacińskiej.