Just Join Games to wydarzenie sportowe łączące setki pracowników polskiej branży technologicznej. Podczas konkurencji powiązanych ze światem IT, programiści, administratorzy, eksperci od bezpieczeństwa sieci i inni praktycy sektora, mogą bawić się i integrować w duchu zdrowej rywalizacji. Jak na prawdziwej Olimpiadzie, tylko z przymrużeniem oka. Dodatkowo, podczas Just Join Games, eksperci IT mogą nawiązywać relacje z przedstawicielami branży HR, którzy również szykują się do startu w zawodach. Fintek.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Just Join Games startuje już 9 września

Igrzyska odbędą się już po raz trzeci. Organizatorzy jak zawsze zaplanowali multum atrakcji. Odbędzie się m.in. ceremonia otwarcia, którą poprzedzi bieg z pochodnią, czy uroczysta dekoracja zwycięzców. O atmosferę zadba profesjonalny konferansjer. Będą rozgrzewki i rozciąganie, strefa wellness, food court oraz miejsce do relaksu. Wydarzenie rozwija z roku na rok, przyciągając coraz więcej zawodników. W porównaniu z edycją 2021, ich liczba wzrosła o ponad 200 osób.

Uczestnicy wezmą udział w aż 10 zróżnicowanych konkurencjach wymagających siły, precyzji, szybkości lub skoczności. Sprint z laptopem, rzut dyskiem twardym, pchnięcie monitorem, składanie klawiatury na czas czy skok przez firewall, to tylko wybrane z nich. Programiści będą mogli także przystąpić do spaceru dewelopera, alternatywnej wersji spaceru drwala, znanej ze zmagań siłaczy, czy do jazdy na 1024 metry na rowerach spinningowych.

– Widzimy się już w piątek w Gdańsku, gdzie w obecności ponad 500 uczestników rozpalimy znicz i przez cały dzień będziemy biegać, skakać, rzucać dyskiem twardym i świetnie się bawić. To wyjątkowe święto sportu i IT w międzynarodowej skali, na które wielu uczestników czeka cały rok. Udowadniamy że polska branża technologiczna potrafi się integrować w niecodzienny sposób, na świeżym powietrzu, z dużą dawką humoru i sportowego ducha – powiedział Piotr Nowosielski, CEO Just Join IT, organizatora wydarzenia.

Partnerem głównym wydarzenia jest WP, a do grona partnerów dołączyły także firmy Deloitte, Polcode, Softserve, Ten Square Games, Imgarena oraz Soflab. Partnerami medialnymi zostali dailyweb, Fintek oraz Magazyn Programista. 10% środków ze sprzedaży biletów przeznaczona zostanie na wsparcie akcji Hakersi Fundacji Sarigato, która wspiera dzieci z rodzin wykluczonych cyfrowo.