– Konsekwentnie poszerzamy zakres usług ułatwiających zarządzanie finansami. Wiemy również, jak w obecnych czasach ważne jest poczucie bezpieczeństwa. Dlatego też postanowiliśmy wyjść naprzeciw  oczekiwaniom i umożliwiamy klientom składającym wniosek o pożyczkę lub kredyt konsolidacyjny, skorzystanie z Alertów BIK przez okres 12 miesięcy za darmo – mówi Paweł Kapias, Dyrektor Działu Kredytów Niezabezpieczonych w Alior Banku.

Bezpłatne alerty w Alior Banku do 30 listopada

Specjalna oferta Alior Banku obowiązuje od 8 września 2021 roku i potrwa do 30 listopada 2021 roku. Każda osoba, która złoży wniosek o pożyczkę lub kredyt konsolidacyjny, a następnie na jego podstawie zawrze umowę z bankiem, może liczyć na otrzymanie elektronicznego kodu pozwalającego na bezpłatne skorzystanie z usługi Alertów BIK. O przyznaniu usługi bank poinformuje klienta, wysyłając mu wiadomość SMS, w ciągu 5 dni roboczych od daty wypłaty pożyczki lub kredytu. Aktywowane przez klienta w ciągi 14 dni Alerty BIK będą ważne przez 12 miesięcy.

– Dostęp do rozwiązań Biura Informacji Kredytowej nabiera dziś szczególnego znaczenia ze względu na to, że aktywność klientów, również ta finansowa, w dużym stopniu przeniosła się do Internetu. Usługi BIK dostarczają nie tylko praktycznych informacji, które pomogą przygotować się do zaciągnięcia kredytu, ale mają także charakter prewencyjny. Alerty BIK ostrzegają użytkownika przed próbami wyłudzenia. Poczucie bezpieczeństwa naszych danych i finansów jest niezwykle ważne, a raz aktywowane Alerty będą chroniły użytkownika 24/7 przez cały rok – wyjaśnia Joanna Charlińska, dyrektor ds. sprzedaży BIK.