Jeśli Twój pies czy kot poczuje się gorzej wieczorem, albo w weekend, to nie musisz czekać na rozmowę ze specjalistą do rana, czy do poniedziałku. Już w najbliższą niedzielę 18 czerwca rusza projekt MójWetrynarz.Online – czytamy w komunikacie.

MójWeterynarz Online – dostępny przez 7 dni w tygodniu

Każdy, kto poczuje potrzebę porozmawiania z doświadczonym lekarzem weterynarii na temat swojego zwierzaka – może to zrobić. Eksperci będą do dyspozycji przez 7 dni w tygodniu między 20:00 a 23:00. Co prawda nie będą oni zdalnie leczyć naszego pupila, ale powiedzą gdzie udać się po pomoc, jeśli ta będzie konieczna.

Rozmowa może odbywać się głosowo lub w formie wideo – dzięki czemu lekarz może zobaczyć zwierze. Nie trzeba się rejestrować, wystarczy kliknąć link i poczekać na wolnego specjalistę. Konsulatacje są bezpłatne.

– Ta wideokonferencja to mniej stresu dla właściciela i jego zwierzaka. Nie trzeba jeździć w nocy od lecznicy do lecznicy. Warto wspomnieć, że nasi lekarze mają do dyspozycji sztuczną inteligencję, która znacznie usprawnia ich pracę na dyżurach – mówi Mirosław Januszewski przedstawiciel Prostej Giełdy S.A. operatora serwisu.

Sztuczna inteligencja ułatwia analizę wyników badań i objawów zwierzaka, a to z kolei przyspiesza rozmowy. Lekarze współpracujący z serwisem od wielu miesięcy testują już wersję beta narzędzia.