19 stycznia 2019, 09:00:Digital Banking & Payments Summit - Hilton Warsaw Hotel, Warszawa

BGŻ BNP Paribas – kolejne wpłatomaty realizujące transakcje zbliżeniowo

Zbliżeniowe wpłatomaty od BGŻ BNP Paribas.

Bank BGŻ BNP Paribas oraz IT Card, właściciel sieci bankomatów Planet Cash do końca 2017 roku uruchomili sto urządzeń recyklerów z funkcją wpłat i wypłat realizujących transakcje także w formie zbliżeniowej.

Zainstalowane urządzenia są pierwszymi w Polsce, które umożliwiają realizację nie tylko wypłat, ale i wpłat gotówki bez wkładania karty do urządzenia. W związku z dużym zainteresowaniem klientów, Bank BGŻ BNP Paribas planuje w 2018 roku instalacje kolejnych stu maszyn w oddziałach Banku.

Czytaj także: Dolina blockchainowa w Polsce? Potrzebna zgoda premiera, który nie lubi kryptowalut

Nowe urządzenia na terenie całego kraju

W 2017 roku projekt zrealizowano w największych oddziałach Banku BGŻ BNP Paribas na terenie całego kraju w oparciu o urządzenia recyklingowe najnowszej generacji produkcji NCR i Diebold Nixdorf. Automaty wyposażone są w duże dotykowe ekrany, a klienci Banku mogą dokonać  wpłaty także poprzez funkcję zbliżeniową karty.

Urządzenie pozwala również na wpłatę środków na rachunek bieżący oraz spłatę karty kredytowej. Księgowania na rachunku klienta  dokonywane są w trybie online, natomiast środki są możliwe do wykorzystania natychmiast po zakończeniu transakcji. Usługa jest dostępna w trybie 24/7/365.

Czytaj także: Zakupy spożywcze odbierzesz w Coolmacie, takim „paczkomacie” od Frisco

Wszystko dla klientów

–  Cieszę się, że to klienci naszego Banku, jako pierwsi w Polsce, mogli skorzystać z tak nowoczesnego rozwiązania. Co najważniejsze, wprowadzenie urządzeń zostało pozytywnie przez nich przyjęte. W tym roku jeszcze większa grupa będzie miała możliwość doświadczenia, jaką wygodę niesie ze sobą korzystanie z wpłatomatów realizujących transakcje zbliżeniowo – mówi Maciej Chlebowski, dyrektor Departamentu Zarządzania Sprzedażą w Banku BGŻ BNP Paribas. 

Zależy nam na tym, aby stale podążać za oczekiwaniami naszych klientów, a udostępnienie kolejnych stu urządzeń   pozwoli nam w jeszcze większym stopniu skupić się na doradzaniu naszym klientom i ich jak najlepszej obsłudze w kwestiach, w których żadna maszyna nie zastąpi człowieka – podkreśla Maciej Chlebowski.  

Oddziały, gdzie dostępna jest nowa usługa oznaczone są dodatkowym logo Wpłatomat/Bankomat, a każde z urządzeń posiada oznaczenia Banku BGŻ BNP Paribas i operatora Planet Cash.

Czytaj także: Polski startup Brainly przejmuje serwis Bask i stawia na materiały wideo

[BGŻ BNP PARIBAS/AS]