Zainstalowane urządzenia są pierwszymi w Polsce, które umożliwiają realizację nie tylko wypłat, ale i wpłat gotówki bez wkładania karty do urządzenia. W związku z dużym zainteresowaniem klientów, Bank BGŻ BNP Paribas planuje w 2018 roku instalacje kolejnych stu maszyn w oddziałach Banku.

Czytaj także: Dolina blockchainowa w Polsce? Potrzebna zgoda premiera, który nie lubi kryptowalut

Nowe urządzenia na terenie całego kraju

W 2017 roku projekt zrealizowano w największych oddziałach Banku BGŻ BNP Paribas na terenie całego kraju w oparciu o urządzenia recyklingowe najnowszej generacji produkcji NCR i Diebold Nixdorf. Automaty wyposażone są w duże dotykowe ekrany, a klienci Banku mogą dokonać  wpłaty także poprzez funkcję zbliżeniową karty.

Urządzenie pozwala również na wpłatę środków na rachunek bieżący oraz spłatę karty kredytowej. Księgowania na rachunku klienta  dokonywane są w trybie online, natomiast środki są możliwe do wykorzystania natychmiast po zakończeniu transakcji. Usługa jest dostępna w trybie 24/7/365.

Czytaj także: Zakupy spożywcze odbierzesz w Coolmacie, takim „paczkomacie” od Frisco

Wszystko dla klientów

–  Cieszę się, że to klienci naszego Banku, jako pierwsi w Polsce, mogli skorzystać z tak nowoczesnego rozwiązania. Co najważniejsze, wprowadzenie urządzeń zostało pozytywnie przez nich przyjęte. W tym roku jeszcze większa grupa będzie miała możliwość doświadczenia, jaką wygodę niesie ze sobą korzystanie z wpłatomatów realizujących transakcje zbliżeniowo – mówi Maciej Chlebowski, dyrektor Departamentu Zarządzania Sprzedażą w Banku BGŻ BNP Paribas. 

Zależy nam na tym, aby stale podążać za oczekiwaniami naszych klientów, a udostępnienie kolejnych stu urządzeń   pozwoli nam w jeszcze większym stopniu skupić się na doradzaniu naszym klientom i ich jak najlepszej obsłudze w kwestiach, w których żadna maszyna nie zastąpi człowieka – podkreśla Maciej Chlebowski.  

Oddziały, gdzie dostępna jest nowa usługa oznaczone są dodatkowym logo Wpłatomat/Bankomat, a każde z urządzeń posiada oznaczenia Banku BGŻ BNP Paribas i operatora Planet Cash.

Czytaj także: Polski startup Brainly przejmuje serwis Bask i stawia na materiały wideo