Udostępnienie platformy inwestycyjnej dla nowych klientów to przedostatni etap wdrożenia systemu Alior 4 Trader. Od czerwca klienci mogli zapoznać się z aplikacją udostępnioną im w formie demonstracyjnej. Dzięki temu mieli możliwość poznania rynku forex i nowego narzędzia bez ryzyka utraty środków. Ostatnim etapem będzie przeniesienie rachunków dotychczasowych klientów do nowej platformy.

Aplikacja dla inwestorów

– Naszym klientom zapewniamy jak największe bezpieczeństwo dając im możliwość inwestowania w szeroką paletę instrumentów z bezpiecznym biurem maklerskim działającym w modelu ECN na nowoczesnej i prostej w obsłudze platformie. Nowa aplikacja jest świetnym rozwiązaniem niezależnie od typu inwestora. Dzięki zaawansowanym statystykom i narzędziom wspiera każdą strategię inwestycyjną. Dodatkowo wdrożyliśmy zupełnie nową aplikację mobilną, aby dotychczasowy komfort i bezpieczeństwo inwestowania przenieść na jeszcze wyższy poziom – mówi Michał Madej, p.o. Dyrektora Biura Maklerskiego.

Biuro Maklerskie udostępnia klientom aplikację Alior 4 Trader w wersji mobilnej (Android i iOS), webowej oraz instalacyjnej na PC. Aplikacja Alior 4 Trader posiada nowoczesny wygląd i jest prosta w obsłudze. Daje możliwość złożenia zlecenia poprzez jedno kliknięcie. Wsparcie infolinii Biura Maklerskiego dostępne jest 24 godziny przez 5 dni w tygodniu zarówno dla nowych jak i obecnych klientów.

– Wdrożenie nowej platformy pokazuje, że Alior Bank jest cały czas w gronie liderów technologicznych i wyznacza standardy w zakresie zdalnej obsługi klientów zainteresowanych inwestycjami. Aplikacja Alior 4 Trader to niezwykle intuicyjne narzędzie, które obok platformy Alior Giełda czy rozwiązań dostępnych w bankowości internetowej Alior Online, dają naszym klientom dostęp do całego spektrum rozwiązań inwestycyjnych w każdym miejscu i o każdej porze – dodaje Jacek Taraśkiewicz, Dyrektor Departamentu Usług Inwestycyjnych i RBL_VC.

Aktualnie aplikacja Alior 4 Trader dostępna jest tylko dla nowych klientów. Wszyscy obecni klienci korzystający z dotychczasowej platformy Alior Trader 2 będą na bieżąco informowani o przeniesieniu ich rachunków do nowej aplikacji.