MerXu to europejski marketplace B2B, założony w 2019 roku przez byłego szefa Allegro, Przemysława Budkowskiego. Platforma gromadzi ponad 60 tysięcy firm, sprzedających i kupujących produkty z kategorii takich jak Odnawialne Źródła Energii, Narzędzia Przemysłowe, HoReCa, Materiały Budowlane i Konstrukcyjne, BHP i wiele innych. Tych znaleźć można tam już prawie 800 tysięcy.

MerXu nawiązuje współpracę z fintechem Adyen

Dzięki współpracy z Adyen, merXu zaoferuje teraz swoim użytkownikom m.in. opcje założenia firmowego konta bankowego z brandowanymi kartami płatniczymi (funkcja, która może znacznie przyspieszyć rozliczenie sprzedaży) oraz dostęp do szybkiego finansowania inwestycji, którego udziela platforma.

Udostępnione przez nią środki mogą być automatycznie spłacane na podstawie wyznaczonego procentu dziennej sprzedaży danego użytkownika. To rozwiązanie szczególnie atrakcyjne aż dla 64 proc. polskich handlowców, którzy na tradycyjną pożyczkę z banku muszą zazwyczaj czekać 1-2 tygodnie – czytamy w komunikacie.

Dzięki międzynarodowej licencji bankowej Adyen, merXu będzie mogło tworzyć kolejne kanały kontaktu z klientem (także transgranicznie) i oferować lokalne metody płatności w poszczególnych krajach. Co więcej, świadczenie usług finansowania stanie się dla merXu dodatkowym źródłem przychodu, a przetwarzanie wszystkich płatności na jednej platformie Adyen może uprościć wewnętrzne procesy firmy.