Do 2025 roku programy wspierane przez BLIKA mają dotrzeć do 225 tys. uczniów i 13 tys. nauczycieli, dyrektorów i rodziców  w całej Polsce. Od dwóch lat  BLIK wspiera edukację z zakresu cyberbezpieczeństwa. Do tej pory przeszkolił 119 tys. dzieci.

BLIK jest partnerem programów Fundacji Uniwersytet Dzieci „Ja w Internecie. Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci” i „Dziecko z Pasją”. Dzięki wspólnym działaniom, dzieci wraz z nauczycielami poznają podstawowe mechanizmy odpowiedzialne za zachowania w internecie, uczą się jak reagować, jeśli zostaną ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy, poznają różnicę pomiędzy hejtem, a krytyką, dowiadują się, jak dbać o swój wizerunek w internecie.

Użytkownicy tegorocznej edycji BLIKOMANII mogli wspomóc edukację dzieci z zakresu cyberbezpieczeństwa. Podczas rejestracji do loterii, każdy przelew weryfikacyjny zasilał konto fundacji. Zgromadzona kwota została przekazana na rozwój programów edukacyjnych. W roku szkolnym 2022/2023 w projektach wzięło udział prawie 8 tys. dzieci.

Cyberedukacja to już podstawa

Działania skierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Przykład odpowiedniego zachowania w internecie płynie z góry, dlatego też projekty opracowane są także na nauczycieli, którzy są edukowani w zakresie cyberbezpieczeństwa. W ciągu trzech lat Fundacja Uniwersytet Dzieci pomogła swoimi programami około 7,9 tys. dyrektorom, rodzicom i nauczycielom oraz prawie 119 tys. uczniom. Fundacja cały czas rozszerza swoją sieć oraz aktywnie działa w zakresie edukacji młodego pokolenia.

Dodatkowo, w ramach współpracy między Fundacją Uniwersytet Dzieci oraz Digital Univesity udało się zrealizować program Be.Net, który pokazuje zmiany technologiczne we współczesnym świecie oraz wyzwania, jakie się z tym wiążą między innymi te związane z bezpieczeństwem.