Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

Cyberbezpieczeństwo


Cyberbezpieczeństwo to zestaw działań niezbędnych do utrzymania bezpieczeństwa informacji przed wyciekiem, przejęciem tożsamości lub sparaliżowaniem systemów komputerowych i telekomunikacyjnych. Cyberbezpieczeństwo w sektorze finansowym polega na zapewnieniu ciągłości świadczenia usług oraz ochrony środków klientów przed przejęciem przez przestępców (hakerów). Cyberbezpieczeństwo w Polsce w ostatnich latach nabiera coraz istotniejszego znaczenia - firmy chroniące przed atakami hakerów, wyłudzeniami i fraudsterami tworzą nowy innowacyjny sektor gospodarki.
Pięć powszechnych oszustw na Instagramie
September 20, 2021, 2:45 PM

Phishing, fałszywe konta i oszustwa na romantyczną miłość - wachlarz cyberprzestępców atakujących swoje ofiary w mediach społecznościowych jest szeroki. Ich aktywność skupia się między innymi na Instagramie.

eDO App i IC Solutions podejmują współpracę. Więcej możliwości digitalizowania dokumentów
September 6, 2021, 3:29 PM

Dzięki eDO App IC Solutions poszerza portfolio możliwości cyfrowej autoryzacji dokumentów oraz potwierdzania tożsamości.

Adyen uruchamia rozwiązanie do walki z oszustwami na platformach typu marketplace
September 3, 2021, 12:06 PM

Adyen uruchomił funkcję Score. Firma jest pierwszą na rynku z rozwiązaniem opartym na uczeniu maszynowym, które sygnalizuje nietypowe działania i monitoruje zgodność działania platformy.

Dane to paliwo napędowe. Ale jak z nich skutecznie korzystać? [Wywiad 2/2]
August 26, 2021, 8:00 AM

Zapraszamy na drugą część wywiadu z Pawłem Burym, kierownikiem departamentu IT w ERIF BIG S.A. Porozmawialiśmy m.in. o cyberbezpieczeństwie i buzzwordach dotyczących cyfrowej transformacji.

Dostałeś SMS z informacją o szczepieniu? Uwaga, to może być oszustwo
August 23, 2021, 1:25 PM

Po instalacji złośliwa aplikacja uzyskuje możliwość wykradania danych logowania między innymi do serwisów bankowych, serwisów społecznościowych czy serwisów związanych z kryptowalutami.