Paytree to młody fintech z Gdańska, który rozpoczął działalność w czerwcu 2020 roku. W skład zarządu firmy wchodzą obecnie prezes Bartłomiej Garczyk oraz wiceprezes Piotr Jackowski. Obok Blue Media udziałowcami Paytree są Truss Inwestycje oraz Michał Chałaczkiewicz.

O sprawie jako pierwszy napisał serwis Cashless.pl.

Inwestycja Blue Media w fintech Paytree

Z informacji przekazanych redakcji Fintek.pl przez Blue Media i Paytree wynika, że w lipcu bieżącego roku Blue Media objęło 18% udziałów w Paytree. Kwoty inwestycji jednak nie ujawniono. Obecnie Paytree pracuje nad rozwiązaniem o nazwie Payka. Chodzi o odroczone płatności za domowe rachunki.

W informacji prasowej czytamy, że Paytree oferuje swoim partnerom pełne wdrożenie i wsparcie marketingowe. Posiada własne finansowanie oraz system oceny klienta bazujący na szerokim spektrum danych i zaawansowanych modelach statystycznych. Dzięki czemu może dostarczać różnorodne rozwiązania procesowo-produktowe.

Obecnie Blue Media oferuje odroczone płatności w sklepach internetowych, wspólnie z fintechem Smartney. Klienci mogą odroczyć zapłatę za towar o 30 dni, bez dodatkowych kosztów.