Posiadacze rachunku firmowego w banku BNP Paribas zyskują m.in. darmowy limit faktoringowy do 100 tys. zł na start, brak prowizji przygotowawczej czy brak kar za spóźnioną zapłatę kontrahenta – do 30 dni po terminie.

Współpraca BNP Paribas i fintechu Monevia

Mikrofaktoring to usługa, która pozwala uzyskać finansowanie na podstawie faktur z odroczoną płatnością. Zamiast czekać na zapłatę od kontrahentów, firmy mogą sprzedać swoje wierzytelności firmie faktoringowej i otrzymać gotówkę od razu. Teraz dzięki współpracy BNP Paribas z Monevią klienci mogą finansować pojedyncze faktury w PLN lub EUR bez zobowiązań długoterminowych z faktorem.

System online zapewnia dostęp do gotówki, która jest wypłacana w ciągu maksymalnie 24 godzin od potwierdzenia faktury przez kontrahenta. Ponadto, posiadacze rachunku firmowego w Banku BNP Paribas otrzymują darmowy limit faktoringowy do 100 000 zł na start, nie płacą prowizji przygotowawczej ani kar za opóźnienia w płatnościach kontrahentów – do 30 dni po terminie.

Monevia oferuje finansowanie 100% wartości brutto pojedynczej faktury. Mikrofaktoringiem można objąć faktury z terminem płatności od 7 do 90 dni na dzień transakcji. Z usługi może skorzystać każdy przedsiębiorca, niezależnie od tego, w jakiej branży działa, czy jakiej wielkości jest firma. Nie ma też znaczenia staż na rynku. Monevia nie wymaga dokumentów finansowych, wyciągów i zaświadczeń oraz minimalnego obrotu.

Co jeszcze zyskują klienci?

– Dzięki współpracy z fintechem Monevia, który oferuje szybkie rozwiązania faktoringowe dla mikro- i małych firm, każdy klient Grupy BNP Paribas z tych segmentów ma teraz szansę skorzystać z tej oferty. Monevia wykorzystuje nowoczesne technologie, aby zapewnić automatyczny proces zatwierdzania wniosków i wsparcie w utrzymaniu płynności finansowej klienta – mówi Katarzyna Lewandowska, liderka projektu ze strony BNP Paribas Faktoring.

– Nasza usługa mikrofaktoringu zyskała dużą popularność wśród klientów biznesowych Grupy BNP Paribas już w pierwszych tygodniach od uruchomienia projektu. Jesteśmy dumni z tej współpracy i z możliwości dostarczania naszych cyfrowych rozwiązań, które poprawiają płynność finansową firm – stwierdza Tomasz Gąsiorowski,  dyrektor handlowy spółki Monevia.

W ramach usługi faktor bezpłatnie weryfikuje kontrahentów pod względem ich wiarygodności finansowej. Wystarczy podać NIP kontrahenta, aby otrzymać informację na temat możliwości finansowania wystawionych na nich faktur. Ciekawym bonusem  jest także możliwość wnioskowania o kartę paliwową z upustami na paliwo bez prowizji za wydanie i użytkowanie. Klienci Grupy BNP Paribas mogą skorzystać z oferty po kliknięciu w link: https://www.bnpparibas.pl/male-firmy/finansowanie/mikrofaktoring, a także u doradcy w centrum klienta banku BNP Paribas lub u specjalisty w BNP Paribas Faktoring.