Aby płacić BLIKIEM z konta firmowego w sklepach stacjonarnych i internetowych, wpłacać gotówkę we wpłatomatach oraz wypłacać ją z bankomatów, wystarczy aktywować usługę BLIK w aplikacji GOmobile. Po zalogowaniu się na swój profil firmowy w aplikacji, należy wygenerować kod BLIK i wpisać go na terminalu w sklepie stacjonarnym, w bankomacie lub w bramce płatności online, w zależności od miejsca transakcji.

BLIK dla rachunków firmowych w BNP Paribas

Osoby, które ustawią profil firmowy jako domyślny w aplikacji GOmobile, będą generować kody BLIK dla rachunku firmowego bez konieczności logowania. Ma to być idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie szybkość i wygodę w zarządzaniu swoimi finansami biznesowymi.

Transakcje BLIKIEM z rachunku firmowego w BNP Paribas są bezpłatne podczas płatności w internecie i sklepach stacjonarnych, a także przy wpłacaniu i wypłacaniu gotówki w urządzeniach zlokalizowanych na terenie oddziału banku. Za wypłaty lub wpłaty gotówkowe z innych bankomatów lub urządzeń obsługujących transakcje BLIK, bank pobiera prowizję.

Kilka tygodni temu BNP Paribas udostępnił również kalkulator śladu węglowego dla firm, we współpracy z Envirly. Obecnie trwa pilotażowy etap wdrożenia. Każda firma będzie mogła w prosty sposób zmierzyć emisyjność związaną bezpośrednio lub pośrednio z jej działalnością.