Trwa pilotażowy etap wdrożenia, którego celem jest dopasowanie narzędzia do potrzeb klientów banku. Jednocześnie firma Envirly we współpracy z bankiem przygotowała specjalną ofertę dla zainteresowanych firm.

Kalkulator śladu węglowego dla firm dostępny w BNP Paribas

– Coraz częściej słyszymy od naszych klientów, eksportujących swoje towary np. do Niemiec, że ich partnerzy zwracają dużą uwagę nie tylko na warunki handlowe, ale także na ślad węglowy. Często, przy porównywalnych ofertach, to właśnie poziom emisyjności ma decydujące znaczenie w wyborze dostawcy. Udostępniamy narzędzie, które pomoże w raportowaniu emisyjności zgodnie z wymogami regulacyjnymi i ułatwi spełnienie tego obowiązku – mówi Jarosław Rot, Dyrektor Wykonawczy Obszaru Zrównoważonego Rozwoju w BNP Paribas Bank Polska.

W 2022 roku Envirly zostało wybrane jako dostawca rozwiązania mierzącego ślad węglowy przedsiębiorstw w ramach ostatniej edycji Office Hours – autorskiego programu wdrażania innowacyjnych rozwiązań w banku BNP Paribas.

Envirly to dostępny z poziomu przeglądarki internetowej system raportowy pozwalający obliczyć ślad węglowy firmy na podstawie wprowadzonych przez użytkowników danych. Certyfikowane narzędzie umożliwia raportowanie zgodnie z międzynarodowymi standardami i normami: GHG Protocol oraz ISO 14064-1 – czytamy w komunikacie.

Wszelkie zmiany w regulacjach są natychmiast odzwierciedlane w algorytmach. Każde przedsiębiorstwo może obliczyć swój ślad węglowy w każdym zakresie (1., 2. i 3.) oraz mierzyć zmiany emisyjności wynikające np. z inwestycji w energooszczędność czy termomodernizację.  Dzięki Envirly możliwe ma być wygenerowanie wkładu merytorycznego (wykresów, infografik itp.) do raportów niefinansowych – zarówno obowiązkowych jak i dodatkowych. Na podstawie indywidualnych danych każdego przedsiębiorstwa Envirly przedstawia również propozycje działań, które mogą zmniejszyć emisyjność.

Klientów, którzy są zainteresowani tym rozwiązaniem BNP Paribas zaprasza na stronę www.envirly.pl lub do kontaktu mailowego contact@envirly.com.