Firmy mają współpracować także przy opracowywaniu rozwiązań finansowych dla urządzeń mobilnych. Obie grupy omówią również warunki przejęcia działalności Orange Bank w Hiszpanii.

BNP Paribas przejmie Orange Bank?

Umowa jest częścią strategii Orange, aby stopniowo wycofywać Orange Bank z rynku bankowości detalicznej we Francji i Hiszpanii. Operator telekomunikacyjny twierdzi, że podczas negocjacji nie będzie żadnych zmian w usługach ani codziennych operacjach dla klientów, w tym w przyjmowaniu depozytów i udzielaniu pożyczek.

Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione. Orange Bank został uruchomiony we Francji w 2017 roku, oferując pakiet tradycyjnych detalicznych usług finansowych, w tym karty, konta oszczędnościowe, pożyczki osobiste i ubezpieczenia dostępne za pośrednictwem aplikacji mobilnej. W roku 2019 firma rozszerzyła swój zasięg, rozpoczynając działalność w Hiszpanii.

Francuski telekom rozwijał swoje usługi finansowe również w Polsce. Projekt Orange Finanse początkowo realizowany był we współpracy z mBankiem – do grudnia 2018 roku. Ostatecznie współpraca została zakończona, a projekt porzucono. Co prawda Orange zapowiadało wtedy uruchomienie w Polsce Orange Banku, ale do tej pory zapowiedzi te nie zostały zrealizowane.