W ramach rozwoju technologicznego w BNP Paribas wykorzystywany jest także podpis elektroniczny Autenti. Już w pierwszych miesiącach wykorzystano go aż 270 tys. razy.

BNP Paribas udostępnia podgląd rachunków z innych banków

Powyższe rozwiązanie pozwala klientom na panoramiczny podgląd swoich rachunków w różnych bankach. Od 15 marca w systemie bankowości elektronicznej można dodać rachunki od banków: Alior, ING, Millennium, Pekao, PKO BP i Santander. W przyszłości planowane są kolejne banki.

Dzięki idei open bankingu, użytkownicy GOonline mogą stworzyć osobistą platformę z podglądem informacji o swoich rachunkach z innych banków. Dzięki temu rozwiązaniu można sprawdzić stan swoich finansów i historię transakcji na każdym z dodanych kont.

Otwarta bankowość umożliwia instytucjom finansowym np. udostępnianie rachunków klienta innym podmiotom. Skorzystanie z tej możliwości wymaga zgody klienta. BNP Paribas oferuje także dodatkową personalizację platformy m.in. poprzez nadawanie rachunkom nazw. Niedługo ma również zostać udostępnione układanie poszczególnych produktów z różnych banków w konkretnych sekcjach (np. karty kredytowe).